Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Bezpieczeństwo

2014.02.23 g. 13:02

Policyjny tydzień


Złoty naszyjnik, mazda, 1500 podróbek, narkotyki, awantura z karetką, kradzieże paliwa i napady - codzienność warszawskiej policji.

Policyjny areszt

 

Mokotów

 

Mundurowi zostali powiadomieni, że z mieszkania na terenie dzielnicy zniknęły pieniądze oraz złoty naszyjnik z perłami o wartości 2 tys. złotych.
Pokrzywdzeni o dokonanie kradzieży podejrzewali opiekunkę, którą zatrudnili do pomocy przy dziecku.
W wyniku podjętych czynności mokotowscy funkcjonariusze potwierdzili przypuszczenia pokrzywdzonych i zatrzymali 31-latkę. Kobieta tłumaczyła policjantom, że zrobiła to, ponieważ miała finansowe problemy. Wczoraj usłyszała zarzut za kradzież.
Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.
[mb/aw]

 

Ochota

 

Policjanci z PG w trakcie kontroli bazaru na Bakalarskiej zatrzymali 30-letniego obywatela Armenii, który wprowadzał do obrotu podrobione kosmetyki. Łączna wartość zabezpieczonego towaru wynosi ponad 200 tys. złotych (1500 sztuk podróbek kosmetyków).
Za taki handel grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.
[ew/aw]

 

Praga Południe

 

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 30-letniego Pawła B., który w czerwcu ubiegłego roku z terenu Gocławia ukradł mazdę o wartości 25 tysięcy złotych.
Po zatrzymaniu recydywista przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze bezwzględnego pozbawienia wolności w wymiarze 1,5 roku
[Jw]

 

Praga Południe i Bemowo

 

Policjanci antynarkotykowi zatrzymali 3 osoby działające w tym brudnym biznesie.

Na terenie Pragi Południe, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 43 lat. Młodszy z nich, Marcin P., zwrócił uwagę policjantów swoim nerwowym zachowaniem, kiedy wychodził z obserwowanego bloku. Śledczy postanowili sprawdzić, co jest przyczyną jego zdenerwowania. W trakcie kontroli samochodu, do którego wsiadł 37-latek, ujawniono marihuanę oraz kokainę. Niemal w tym samym czasie został zatrzymany Robert Z. W mieszkaniu należącym do 43-latka policjanci odnaleźli znaczne ilości środków odurzających. W sumie zabezpieczono 472 gramy marihuany oraz 97 gram kokainy.
Do kolejnego zatrzymania, tym razem na warszawskim Bemowie, doszło dwa dni później. Tym razem policjanci zatrzymali 40-letnią kobietę. W wynajmowanym przez nią mieszkaniu, w dolnej szufladzie lodówki, śledczy znaleźli ponad 617 gram amfetaminy.
Cała trójka podejrzana jest o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Robert Z. dodatkowo odpowie za handel narkotykami. Wobec 40-letniej kobiety i 43-letniego orzeczono 3 miesięczny areszt. 37-latek ma orzeczony środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. 
Wszystkim może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.
[aw]

 

Śródmieście

 

Policjanci zatrzymali pijanego 30-letniego Ukraińca, który swoim agresywnym zachowaniem utrudniał akcję ratunkową prowadzoną wobec rannej kobiety.
Za to, co zrobił grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
Dyspozytor pogotowia ratunkowego wysłał załogę karetki w nocy, przed lokal rozrywkowy na ulicę Marszałkowską, gdzie miała oczekiwać kobieta z urazem głowy. Obrażenia były poważne i kobieta musiała zostać przewieziona do szpitala. Mężczyzna za wszelką cenę chciał wsiąść do karetki i pojechać razem z nią. Na uwagi ratownika, że jest to niezgodne z przepisami i że utrudnia akcję ratowniczą, Ukrainiec stał się bardzo agresywny, szarpał za drzwi karetki, uderzał pięścią w szybę a na koniec opluł ratownika medycznego grożąc mu przy tym pozbawieniem życia.
Policyjni patrolowcy ze Śródmieścia obezwładnili i zatrzymali mężczyznę. Za to, co zrobił grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
[rsz/aw]

 

Ursus

 

Policjant z zespołu wykroczeń z Ursusa złapał złodziei paliwa.
28-letni Radosław K. i 35-letni Tomasz S. tankowali na stacjach paliwo samochodami na skradzionych tablicach rejestracyjnych i odjeżdżali bez płacenia. I tak za 5000 zł.
Mogą trafić za kratki na 5 lat.
[ew/aw]

 

Ursynów

 

Policjanci z ursynowskiego wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu udaremnili napad na sklep. W ich ręce wpadły osoby, które wtargnęły do placówki z nożami oraz mężczyzna, który zorganizował i kierował działaniami wspólników.

Policjanci uzyskali informacje, o planowanym napadzie. Przygotowali plan działania i czekali na sprawców. Po 23.00 w sklepie pojawiły sie dwie zamaskowane osoby z nożami. Po krótkiej akcji 20-letni Tomasz M. i jego rówieśniczka Karolina K. zakuci byli w kajdany. Organizatorem i kierownikiem napadu miał być 19-letnni Maciej L, którego zatrzymano w miejscu zamieszkania. Wykonawcy planu trafili do aresztu na 3 miesiące a planista na 2 miesiące. Grozi im co najmniej 3-letni pobyt w więzieniu.
[mb/aw]

 



Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy