Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Edukacja

2007.11.10 g. 00:18

Wykład Profesora Władysława Bartoszewskiego

Refleksje o nienawiści. Jednostka wobec okrucieństwa wojny
Profesor Władysław Bartoszewski wygłosi wykład we wtorek, 13 listopada, o godz. 18.00 w Auli Dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (BUWu), ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Jest to Czwarty Wykład im. Friedricha Borna, który tradycyjnie otwiera Międzynarodowy Konkurs Prawniczy im. Friedricha Borna z zakresu międzynarodowego prawa humanitarnego konfliktów zbrojnych.

 

Konkurs ten jest przeznaczony dla studentów uniwersytetów Europy Środkowej (trzyosobowe drużyny i trener). Tegoroczna edycja jest czwartą z kolei i po raz pierwszy będzie miała miejsce w Polsce, w dniach 13 - 17 listopada 2007 r., kiedy to w Sądzie Najwyższym odbędzie się finał konkursu.

Uniwersytet Warszawski reprezentować będą studentki Wydziału Prawa oraz Instytutu Stosunków Międzynarodowych:

 

  • Milena Liszka,
  • Marzena Jóźwiak,
  • Marta Wojtowicz,


    a trenerami drużyny są

  • dr Elżbieta Mikos-Skuza 
  • mgr Patrycja Grzebyk.

 

Konkursowi towarzyszy konferencja, organizowana w dniu 13 listopada w godzinach od 13.30 do 17.30 w Sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 z okazji 30. rocznicy przyjęcia Protokołów Dodatkowych do Konwencji Genewskich dotyczących ofiar konfliktów zbrojnych.

 

Zarówno na konferencję, jak i wykład serdecznie zapraszają organizatorzy - Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża – Regionalna Delegatura w Budapeszcie, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polski Czerwony Krzyż.

 

Zaproszenie na wykład i konferencję oraz szczegółowy program konferencji znaleźć można także na oficjalnej stronie internetowej Polskiego Czerwonego Krzyża
Chętnie udzielimy dodatkowych informacji:

 

DZIAŁ PROMOCJI

ZARZĄDU GŁÓWNEGO PCK
ul. Mokotowska 14
00-561 Warszawa
Tel.:    (+48 22) 326-12-94
Faks: (+48 22) 628-41-68
 Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy