Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Ludzie/Społeczność

2010.06.06 g. 09:29

Beatyfikacja ks.Popiełuszki: za dwie godziny początek mszy

Tłumy wiernych na Placu Piłsudskiego (FOTO)
Za niecałe dwie godziny rozpocznie się msza beatyfikacyjna ks. Jerzego Popiełuszki. Wierni na Placu Piłsudskiego gromadzą się już od wczesnych godzin rannych.

Tłumy wiernych na Placu Piłsudskiego gromadzą się od 7 rano, kiedy otwarte zostały bramki sektorów. Do mszy beatyfikacyjnej pozostały niecałe godziny, już teraz jednak plac wypełniony jest niemalże po brzegi kilkoma tysiącami wiernych, chcących wziąć udział w tym historycznym wydarzeniu. Także przyległy Park Saski zaczyna powoli wypełniać się mieszkańcami nie tylko Warszawy, ale całej Polski.

 

W tej chwili trwa program religijno-artystyczny. O 10:30 na maszt wniesione zostaną flagi narodowe Polski i Watykanu, zostaną także odegrane hymny narodowe. Po zakończeniu planowanej na godzinę 11 mszy beatyfikacyjnej, ulicami Warszawy ruszy procesja z relikwiami błogosławionego księdza. Około 18. procesja dotrze do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie relikwie ks.Popiełuszki zostaną złożone w krypcie zasłużonych.

 

Zapraszamy do obejrzenia pierwszych zdjęć z placu Piłsudskiego / Fot. Mateusz Romian

 

 
Opublikowal: Mateusz Romian
-

Dziś w Warszawie

Jutro w Warszawie

Zobacz także


2010.02.09 g. 23:41

Nasi Partnerzy


2010.05.06 g. 13:10

OTWARTA TWARDA

Poznaj współczesną żydowską Warszawę
Pokazy filmowe, wycieczki, warsztaty, koncerty, wykłady, gra miejska, wystawy, panele dyskusyjne to tylko niektóre atrakcje rozpoczynającego się niebawem festiwalu

OTWARTA TWARDA 2010”.

Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy