Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Ludzie/Społeczność

2011.02.16 g. 21:04

Warszawska Gmina Żydowska żegna abp Życińskiego

KU PAMIĘCI
Władze, członkowie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej oraz Naczelny Rabin Polski zapraszają wszystkich, także gości spoza społeczności żydowskiej stolicy, którym bliska jest pamięć o abp. Józefie Życińskim na wspomnienia poświęcone bp. zmarłemu.

W najbliższą sobotę, 19 lutego w Lublinie, odbędą się główne uroczystości pogrzebowe w intencji abp. Józefa Życińskiego. Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie poprzez modlitwy ekumeniczne i organizowane w najbliższych dniach spotkania pożegna przyjaciela Gminy, wielkiego orędownika dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, myśliciela, wybitnego Polaka.

 

Warszawska Gmina Żydowska

 

W Lublinie

 

W piątek, 18 lutego, w lubelskiej filii Gminy - Jesziwie Chachmej - odbędzie się specjalne spotkanie ekumeniczne w intencji zmarłego, w którym wezmą udział m.in. biskup Mieczysław Cisło oraz Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich. Początek o godz. 10.30. Następnie ok. godz. 12.15 w kościele akademickim KUL rozpocznie się msza społeczności akademickiej, po której ok. godziny 14.00 ruszy uroczysty kondukt żałobny. Kondukt przejedzie Alejami Racławickimi, Krakowskim Przedmieściem i ul. Królewską aż do archikatedry lubelskiej, gdzie przedstawiciele różnych religii, w tym rabin Michael Schudrich, odmówią modlitwy w intencji zmarłego arcybiskupa.

 

…i w Warszawie

 

Władze, członkowie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej oraz Naczelny Rabin Polski zapraszają wszystkich, także gości spoza społeczności żydowskiej stolicy, którym bliska jest pamięć o abp. Józefie Życińskim na wspomnienia poświęcone bp. zmarłemu. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 20 lutego, w Synagodze im. Nożyków przy ul. Twardej 6 w Warszawie. Początek o godz. 14.00.

 

W spotkaniu udział wezmą m.in.:

 

  • Michael Schudrich - Naczelny Rabin Polski
  • o. Wiesław Dawidowski - współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów,
  • prof. Stanisław Krajewski - współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów
  • Nadav Eshcar -  Wice-ambasador Izraela w Polsce,
  • Mirosław Nowak - proboszcz sąsiadującej z Gminą parafii katolickiej pw. Wszystkich Świętych -.

 

ZAPRASZAMY!Opublikowal: Michał Pawlik
-

Dziś w Warszawie

Jutro w Warszawie

Zobacz także


2010.02.09 g. 23:41

Nasi Partnerzy


2010.05.06 g. 13:10

OTWARTA TWARDA

Poznaj współczesną żydowską Warszawę
Pokazy filmowe, wycieczki, warsztaty, koncerty, wykłady, gra miejska, wystawy, panele dyskusyjne to tylko niektóre atrakcje rozpoczynającego się niebawem festiwalu

OTWARTA TWARDA 2010”.

Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy