Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2007.02.15 g. 20:45

SZKOŁA WIDZÓW

Projekty Instytutu Teatralnego
SZKOŁA WIDZÓW - projekt odkrywającego możliwości edukacji teatralnej opartej na praktyce - na żywym zetknięciu się z teatrem. SW zachęca wszystkich do bycia widzem aktywnym, ; widzem, który zna siłę własnego zdania.

 

Warsztaty praktyczne, dyskusje prowadzą pedagodzy teatru pracujący w Instytucie Teatralnym oraz zaproszeni goście z Polski i innych krajów Europy.

Uczestnictwo we wszystkich zajęciach jest bezpłatne http://szkolawidzow.e-teatr.pl/
SW – sezon 2006/2007

 

KLUB GRY - otwarta grupa studentów i licealistów, których szczególnie interesuje SCENICZNA GRA. Spotkania KLUBU skupiają się na pracy warsztatowej, poszukujemy w przestrzeni teatru własnego głosu i miejsca dla siebie.
Sezon 2006/07 - co tydzień – wtorek g.17.00

 

Klub Aktywnego Widza - cotygodniowe dyskusje dotyczące wybranych przedstawień, wspólnie wybieranych i oglądanych. KAW stwarza przestrzeń do dialogu i podnoszenia swoich teatralnych kompetencji.

  • KAW +/- 20 – dla widzów w wieku licealnym i studenckim, piątki g.19.00
  • KAW  - "Tylko dla dorosłych..." – widzowie dorośli/wiek produkcyjny, środy g.18.00
  • KAW +/- 50 – dla widzów dojrzałych, piątki g. 17.00

 

TEATRALNY REBUS = warsztat + przedstawienie – comiesięczny praktyczny warsztat do wybranego warszawskiego przedstawienia.
W formie improwizacji, zadań teatralnych, pracy z tekstem, próbujemy zbliżyć się do tematyki i estetyki danego spektaklu.

 

GRA Z CIAŁEM. CIAŁO W GRZE - cykl jednodniowych praktycznych warsztatów, prowadzonych różnych twórców z obszaru teatru i tańca.
Poruszane zagadnienia: praca aktora nad ciałem/ ciało aktora w przestrzeni sceny/ ciało aktora w dialogu/ ciało jako rzeźba ruchoma/ ciało jako kostium/
Temat przewodni w sezonie 2006/2007: „IMPROWIZACJA jako sposób działania w przestrzeni sceny”.
Soboty, raz w miesiącu

 

IMPROSCENA – warsztat Impro - teatru opierającego się na działaniach spontanicznych, bez przygotowania, scenariusza, wyuczonej roli etc. Jest to teatralna forma pokrewna działaniom takim jak performance, kabaret, slam poety. Prowadzenie Michał Sufin.
Soboty, dwa razy w miesiącu

 Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy