Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2007.09.23 g. 22:14

Nowa premiera Igora Gorzkowskiego, Studio Teatralne Koło


Studio Teatralne KOŁO przygotowuje nowy spektakl w reżyserii Igora Gorzkowskiego,  inspirowany prozą szwajcarskiego pisarza Roberta Walsera. Premiera na początku października 2007 w Lublinie i w Warszawie.

 

Robert Walser (1878-1956) był jednym z ważniejszych twórców szwajcarskich XX wieku. Ceniony przez swoich współczesnych – Franza Kafkę, Roberta Musila, Hermana Hessego – w drugiej połowie stulecia popadł w zapomnienie. Dziś na nowo odkrywa się jego pisarstwo, będące zachwytem nad najprostszymi w świecie rzeczami – pięknem przyrody, przechadzką, codziennymi spotkaniami. Rok 2006 został ogłoszony w Szwajcarii Rokiem Walserowskim.

 

Ostatnie przedstawienia Igora Gorzkowskiego – Absolutnie Off Show, Taksówka, Sandman – dotykały popkulturowej warstwy rzeczywistości. Tym razem sięga do XX-wiecznej klasyki literackiej. Reżyser zaprosił do współpracy Magdalenę Dąbrowską, scenografkę i kostiumologa oraz młodych muzyków: Antoniego Ferencego i Piotra Tabakiernika. W obsadzie znaleźli się Magdalena Warzecha, Bartłomiej Bobrowski, Wiktor Korzeniewski i Marcin Przybylski – odtwórca roli tytułowej.

 

Prapremiera Spacerowicza odbędzie się 6 października 2007 podczas Festiwalu Konfrontacje w Lublinie, który jest koproducentem przedstawienia. Premiera warszawska będzie miała miejsce 19, 20, 21 października 2007 w Warszawie, godz. 20. w  Fabryce PZO, ul Grochowska 316/320.
Spektaklom w Warszawie towarzyszyć będzie akcja miejska, prezentująca osobę i twórczość Roberta Walsera.

 

Producentem spektaklu jest Stowarzyszenie Studio Teatralne KOŁO. Spektakl wspierają Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Międzynarodowy Festiwal „Konfrontacje Teatralne” w Lublinie, Szwajcarska Fundacji dla Kultury Pro Helvetia (fundator Roku Walserowskiego) oraz West Development.-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy