Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2008.06.14 g. 15:02

Z biegiem Niemna. Krajobrazy białoruskie, polskie i litewskie

Kolejne spotkanie w cyklu „Opowieści z Kresów”


 

 

 

 

 

 

 

 

Dom Spotkań z Historią zaprasza na spotkanie pod hasłem Z biegiem Niemna. Krajobrazy białoruskie, polskie i litewskie w cyklu „Opowieści z Kresów”: 18 czerwca (środa), godz. 18.00, DSH, ul. Karowa 20 w Warszawie. Wieczór poprowadzi Tomasz Kuba Kozłowski, kolekcjoner i znawca tematyki kresowej.

 

Autor cyklu zaprasza na spływ „rzeką trzech narodów” śladami Zygmunta Glogera – w programie nadniemeńskie miasta i  miasteczka z końca XIX i początku XX wieku oraz opowieści o zamieszkujących je Polakach, Białorusinach, Litwinach, Żydach….
Spotkania z cyklu „Opowieści z Kresów” odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca o godz. 18.00. WSTĘP WOLNY

 

Wieczór obywa się w scenerii wystawy Świat Kresów. Z kolekcji Tomasza Kuby Kozłowskiego Miejsce ekspozycji: Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20 (czynny od wtorku do piątku: 10.00–18.00, soboty-niedziele: 11.00–17.00) oraz skwer u zbiegu Karowej i Krakowskiego Przedmieścia.


O cyklu „Opowieści z Kresów”
Pomysłodawcą i autorem cyklu „Opowieści z Kresów” jest Tomasz Kuba Kozłowski – znawca tematyki kresowej, gromadzący od ponad 25 lat kolekcję materiałów dotyczących Kresów. Podczas spotkań w DSH przedstawia bogate, wielokulturowe dziedzictwo Kresów opowiadając o miejscach, sprawach i ludziach zapomnianych i często nieobecnych w naszej świadomości. Spotkania ilustruje unikalną ikonografią z drugiej połowy XIX i pierwszej połowy XX wieku pochodzącą ze swoich zbiorów.
Spotkania z cyklu „Opowieści z Kresów” odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca o godz. 18.00. Informacje o tematach kolejnych spotkań można znaleźć w naszych ulotkach i na stronie internetowej DSH.

 


***
Dom Spotkań z Historią (DSH) — instytucja kultury m. st. Warszawy — zajmuje się popularyzowaniem historii Polski i Europy Środkowo-Wschodniej w XX wieku, ze szczególnym akcentem na skutki totalitaryzmów. Organizuje wystawy, projekcje filmowe, spotkania ze świadkami, seminaria, warsztaty edukacyjne oraz prowadzi działalność wydawniczą. DSH ściśle współpracuje z Ośrodkiem KARTA, niezależną organizacją pozarządową, od lat dokumentującą historię minionego stulecia. Jest również miejscem otwartym na inicjatywy innych środowisk i organizacji, polskich i zagranicznych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.dsh.waw.pl



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy