Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2013.05.13 g. 22:22

Noc Muzeów na UW


W nocy z 18 na 19 maja zabytkowa brama Uniwersytetu, zwyczajowo zamykana ok. godziny 22:00, będzie otwarta na oścież dla zwiedzających.

Uniwersytet Warszawski po raz drugi weźmie udział w akcji „Noc Muzeów”. W zeszłym roku odwiedziło nas tysiące osób, w tym liczymy na więcej, bo program wydarzenia będzie jeszcze obszerniejszy i ciekawszy.

 

Spacerujący Krakowskim Przedmieściem z pewnością nie przejdą obojętnie obok uniwersyteckiej bramy. Rozświetlony kampus główny zamieni się tej nocy w magiczne, tętniące życiem miejsce.

 

Noc Muzeów na UW w 2012 roku

 

Uniwersytet Warszawski po raz kolejny udostępni dla zwiedzających wnętrza zabytkowych budynków. Goście będą mogli wejść do - na co dzień niedostępnych - Sali Kolumnowej, Sali Złotej i Sali Senatu, a także oglądać kampus główny z tarasu Pałacu Kazimierzowskiego.

 

Wizyta w Pałacu będzie też okazją, żeby przebrać się w akademickie togi i zrobić sobie zdjęcia na tle portretów rektorów, a także obejrzeć występy uniwersyteckich zespołów artystycznych.

 

Specjalnie dla miłośników przyrody zostanie otwarta uniwersytecka szklarnia.

 

Spragnieni aktywnego wypoczynku będą mogli pograć w speedminton, a zmęczeni odpocząć i zjeść coś w restauracji na świeżym powietrzu. W uniwersyteckich budynkach, jak i na zewnątrz zostaną zaprezentowane wystawy, a w Starej Bibliotece wyemitowany film „Chopin wśród artystów i uczonych”.

 

O wszystkich wydarzeniach na bieżąco będzie informować Akademickie Radio Kampus, które rozstawi swoje studio plenerowe na dużym dziedzińcu kampusu głównego.

 

Noc Muzeów na UW w 2012 roku

 

W Muzeum UW będzie można obejrzeć lunetę astronomiczną, sprowadzoną z Obserwatorium Astronomicznego UW specjalnie na tę okazję.

 

Inną atrakcja będzie nocny spacer po Ogrodzie Botanicznym UW, zwiedzanie rzadko udostępnianych turystom zakątków Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie oraz prezentacja obiektów z kolekcji historycznych, artystycznych i specjalnych.

 


Wizyta w siedzibie Akademickiego Radia Kampus to okazja, by przyjrzeć się radiowemu studiu od zaplecza, poznać prowadzących, obejrzeć etiudy filmowe i posłuchać koncertów na żywo.

 

Zapraszmy!

Źródło: Uniwersytet WarszawskiOpublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy