Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2013.06.20 g. 06:49

Wspólna Sztuka

Śródmieście na „Wspólnej Sztuce”

27 czerwca o godzinie 18.00 odbędzie się premiera spektaklu, którego tekst został napisany wraz z mieszkańcami ulicy Wspólnej w Warszawie.

Premierze będzie towarzyszył wernisaż multimedialny pod tytułem „Tożsamość Śródmieścia”, który będzie dokumentalnym zapisem akcji performatywnych przeprowadzonych przez grupę GTA na terenie Śródmieścia.

 

„Wspólna Sztuka” - plakat

 

„Wspólna Sztuka”

 

Spektakl „Wspólna Sztuka” jest niekonwencjonalną formą budowania poczucia więzi z miejscem, w którym żyjemy. Zawiera on wiele ciekawostek dotyczących ulicy Wspólnej i prezentuje nieznane fakty z historii ulicy, mogące stanowić istotną wartość dla każdego Mieszkańca Śródmieścia.

 

W spektaklu, oprócz aktorów, biorą udział cztery mieszkanki ulicy Wspólnej, co powoduje, że prezentacja sztuki ma bardzo osobisty, często intymny i wzruszający charakter. Widzowie  uczestniczą bowiem w swego rodzaju spotkaniu z  osobami, które poprzez swój udział w spektaklu, dzielą się z widownią opowieściami ze własnego życia.

 

Tekst „Wspólnej Sztuki” został napisany przez twórców z Duetu Artystycznego ME/ST (Szymona Turkiewicza oraz Magdalenę Engelmajer) wraz z Mieszkańcami ulicy Wspólnej podczas spotkań, przeprowadzonych w ramach 2012 roku, w ramach projektu „Wspólna Sztuka”. 

 

Działania performatywne towarzyszące akcji:

 

Twórcom projektu zależy na tym, aby sprowokować mieszańców Śródmieścia do aktywnej rozmowy o miejscu, w którym żyją, i pokazaniu im istotnej roli sztuki w budowaniu poczucia więzi i tożsamości lokalnej.

 

W ramach projektu „Śródmieście na Wspólnej Sztuce” została stworzona Grupa Teatralno-Artystyczna (GTA), która przeprowadzi szereg akcji performatywnych w przestrzeni warszawskiego Śródmieścia. Członkowie grupy, pojawią się w zaskakujących miejscach, a ich działania będą odnosiły się do znanych i nieznanych faktów z historii oraz codzienności Warszawy.

 

Całość działań, będzie uwieczniona na zdjęciach, które stanowić będą część multimedialnego wernisażu pokazywanego przed prezentacją „Wspólnej Sztuki”. Ddatkowo akcjom performatywnym będzie towarzyszyć ekipa filmowców, którzy zrealizują sondę uliczną pod hasłem „Dorzuć swoje 3 gorsze” o Śródmieściu.

 

Na spektakl „WSPÓLNA SZTUKA”, zapraszamy wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w wyjątkowym i niepowtarzalnym wydarzeniu kulturalnym.

 

Tekst i reżyseria: Szymon Turkiewicz

 

Występują:

 

 1. Aktorzy:
  Dagmara Bąk,
  Magdalena Engelmajer,
  Aleksandra Tomaś,
  Paweł Ferens

 2. Mieszkanki ulicy Wspólnej:
  Anna Maria Jezierska,
  Marzanna de Latour,
  Anna Kostrzewa,
  Wanda Tyczyńska.

 


Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o rezerwację: 504 825 520 lub wspolna.sztuka@gmail.com

 

Twórcy,  pomysłodawcy i organizatorzy wydarzenia:

 

 • Duet Artystyczny ME/ST (Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz) www.mestteatr.pl

 • Grupa Teatralno-Artystyczna (GTA)
  Weronika Grzelak, Dorota Mianowska, Aleksandra Składanowska

 

 • ORGANIZATOR:
  ME/ST Fundacja Artystyczna

 • NAZWA WYDARZENIA
  Śródmieście na „Wspólnej Sztuce”

 • STRONA WWW: 
  www.mestteatr.pl

 • DATA
  2013-06-27, godzina 19.00

 • MIEJSCE
  Dom Kultury Śródmieście, Smolna 9

 • KOSZTY UDZIAŁU / CENY BILETÓW:
  wstęp wolny na premierę spektaklu

 • GRUPA WIEKOWA:
  wszyscy

 

Projekt współfinansowany jest przez Dzielnicę Śródmieście m.st. WarszawyOpublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy