Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Teatry

2013.10.22 g. 22:28

Dolne partie – musical intymny Teatru MEST

Ostatnia odsłona w tym roku!!!
Razem z Teatrem ME/ST zapraszamy wszystkich do Pałacu Zamojskiego na ostatnią w tym roku odsłonę dolnych partii. Kiedy Magda i Szymon zdecydują się odsłonić je ponownie - nie wiemy. Ale mamy 2 podwójne wejściówki, więc piszcie do nas!

Kilka słów o spektklu


Dolne partie – musical intymny” to podróż do kobiecego świata intymności. Ten godzinny mini musical jest grany nieprzerwanie od 2004 roku i ma swoich stałych fanów, którzy widzieli sztukę kilka a nawet kilkanaście razy.

 

Dolne partie – musical intymny

 

Akcja spektaklu rozpoczyna się w momencie, gdy główna bohaterka postanawia pójść na Warsztaty Pochwowe, na których można odkryć swoją kobiecość. Jak się okazuje, nic nie dzieje się na tych warsztatach tak, jak przewidywała.  Odkrywanie kobiecości to długa podróż,  wymagająca między innymi talentu malarskiego i… wokalnego.
Dolne partie – musical intymny” bawią i otwierają na trudne tematy, dotyczące seksualności, dojrzewania, intymności i godności kobiecej.

 

Musicalowa forma sztuki sprawia, że poruszane przez aktorki tematy tabu stają się bardziej dostępne. Okazuje się, że można zaśpiewać piosenkę o intymności w rytmie rock‘n‘rolla lub w hip-hopowym stylu opowiedzieć o dojrzewaniu.

 

Dolne partie – musical intymny” to wspaniały sposób na spędzenie damsko-męskiego wieczoru w teatrze. Panie poczują więcej odwagi w mówieniu o swojej intymności a panowie usłyszą, może po raz pierwszy, rozmowy zarezerwowane wyłącznie dla kobiecych spotkań.

 

Podczas pokazów spektaklu w Pawilonie SARP przy Foksal 2 chcemy aby nasi widzowie poczuli się wyjątkowo. We współpracy z restauracją Endorfina zaproponujemy  lampkę francuskiego wina w atrakcyjnej cenie. Wszystko po to, aby ten wieczór był niepowtarzalny.

 

Dolne partie – musical intymny

 

Twórcy Dolnych Partii:

 

 • Scenariusz, reżyseria, muzyka:
  Szymon Turkiewicz

 • Teksty piosenek:
  Zuza Motorniuk,
  Magdalena Engelmajer

 • Występują:
  Magdalena Engelmajer,
  Anna Maria Guzik,
  Monika Pęconek,
  Aleksandra Tomaś

 

Fragmenty recenzji:

 

 • GAZETA WYBORCZA:
  „Szymon Turkiewicz przekonał publiczność do rzeczy ważnych. Do teatralnej skuteczności współczesnej estetyki, niezwykłej urody młodości i konieczności pytań o godność w seksie. Sporo, jak na godzinny mini musical.”

 • TVP
  „Godzina spędzona z czterema zdolnymi aktorkami w „Dolnych partiach – musicalu intymnym” to lekcja przełamywania tabu obyczajowego. Zażenowanie obserwatora mogą budzić wcale nie teksty i działania sceniczne, lecz reakcje poszczególnych widzów, kobiet i mężczyzn. Przedstawienie broni się zawodowstwem, humorem i dobrym tempem. Aktorki zbierały oklaski za śpiew solo bądź w kwartecie i taniec. Autor przedsięwzięcia Szymon Turkiewicz skomponował dla nich prawdziwie musicalową muzykę.”

 • POLITYKA
  „(…) W tym właśnie przypadku rozrywka, pozbawiona napięcia wywoływanego przez etykietę „sztuka”, lepiej nadaje się do otwierania ludzi i oswajania ich z tematami tabu. (…)”

 

Termin pokazów:

 

 • 27 października godzina 17.00 i 19.00
  28 października godzina 19.00
 • Pałac Zamoyskich przy Foksal 2 w Warszawie.
  Pawilon SARP.
 • Rezerwacja biletów: rezerwacja.bilet@gmail.com 
 • Cena biletu: 50/40. (Dowiedź się o promocjach w ramach przedsprzedaży: 504 825 520)
 • Więcej o spektaklu na: www.mestteatr.pl

 

ME/ST Duet Artystyczny | Warszawa
Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz
mest.teatr@gmail.comOpublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy