Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Stara Prochoffnia Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej

2009.07.15 g. 20:04

Unia Teatr Niemożliwy w weekend


Unia Teatr Niemożliwy zaprasza:

16 i 17 lipiec 2009 godz. 19.15
POWTÓRKA Z WESELA
www.uniateatrniemozliwy.art.pl/wesele2.html


   „(…) Powtórka z „Wesela" monodram wg Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Marka Chodaczyńskiego  to  czwarta  premiera  grupy. W rankingu miesięcznika „Teatr" została wymieniona jako jedna z najciekawszych premier teatru alternatywnego w Polsce w roku 2000. Wyróżnia się zaskakującym pomysłem inscenizacyjnym: wszystkie postaci pojawiające się na scenie - krawieckim stoliku, są płachtą tkaniny, splątaną wstążką, zarękawkiem. W każdym przypadku wizerunek jest próbą syntezy cech danej postaci. Panna Młoda jest więc kolorową wstążką wplątaną w chustę tiulową i czerwonymi bucikami zawieszonymi na kiju. Symetrycznie po drugiej stronie stolika pyszni się Pan Młody, rozpięty na stojącym wieszaku. Inne postaci to pojedyncze skrawki materiału, które ożywają przez chwilę na miniaturowej scence dzięki jedynemu żywemu aktorowi tego spektaklu - Maciejowi Dużyńskiemu. Zaskakujący jest także finał przedstawienia, ale tego nie zdradzę(…)”.
"Scena" nr 3 (17) - 2001, Ewa Cichowicz
"Wdzięk lalki - próba opisania Unii Teatr Niemożliwy"

 

„Powtórka z Wesela” Unii Teatr Niemożliwy jako jedyny spektakl teatru lalek i jeden z ośmiu teatrów polskich, wziął udział w finale ogólnopolskiego konkursu na inscenizację utworów Stanisława Wyspiańskiego.


18 lipiec 2009 godz. 19.15
BOMBEL
www.uniateatrniemozliwy.art.pl/bombel.htm

 

„Bombel” to zarazem liryczna i brutalna opowieść o życiu wiejskiego utracjusza.
Bohater zanurzony w oparach katastrofizmu goni za półpłynną rzeczywistością, gawędziarsko relacjonując otaczająca rzeczywistość, wspominając, marząc...
Maciej Dużyński stworzył postać przejmującą, jednocześnie zabawną, groźną i smutną - pokazując ile "bomblandii" zobaczyć możemy wokół siebie -lub w sobie.

 

Twórca, reżyser i wykonawca spektaklu Maciej Dużyński:
"Bombel siedzi na przystanku i gada. Jest to dla niego miejsce bezpieczne (pasażerowie z owego przystanku nie korzystają), oswojone - świat wokół, choć znany - jest mu obcy.
Bombel lubi jego pierwotne objawy: przyrodę, stosunki damsko-męskie (choć te ostatnie działają tylko w jego wyobraźni). Gada sam ze sobą, wspomina ...bo wtedy palić mu się mniej chce, nie pamięta o swędzących jelitach, zimnie, pragnieniu.
Jego monologi to mieszanina wulgarnych opowieści kolesi od winka, strzępków informacji ze śmietnikowych gazet, stereotypów o pedałach, polityce i kobietach. Jest wulgarny, głupawy, brudny, skacowany - ale nie budzi odrazy. Jest postacią, którą (w tej czy innej formie) spotykamy codziennie, przyzwyczailiśmy się do niego - widujemy go na przystankach, w bramach, parkach ale i w sklepie, czasem to nasz sąsiad albo wuj.
Bombel wierzy, że wszystkim nieszczęściom tego świata winni są ONI - wszyscy inni. Trzeba na nich uważać i "cwaniaczyć", by jakoś sobie radzić. Jest ofiarą i wytworem starych czasów, które w jego wspomnieniach były lepsze. Marzy o zielonym mydełku ze zniszczonego plakatu ale nigdy się nie myje. To jest ostatni przystanek Bombla a równocześnie jego dom, świat - dalej trudno mu spojrzeć. Zresztą - zaraz po niego przyjadą, zabiorą do raju czystych kołderek wielką rządowa limuzyną lakierowaną na niebieski metalik..."

 

Miejsce: Stara Prochoffnia, ul. Boleść 2, Warszawa;

Ceny biletów: 20 zł, 25 zł;
UWAGA: wakacyjna promocja: zamów 10 biletów - za wszystkie zapłacisz 50 %

Rezerwacja biletów: +48 666 812 944
+48 728 386 320
e-mail : stecpiotr.utn@gmail.com



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy