Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Stara Prochoffnia Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej

2010.10.10 g. 21:25

Od czarownic do prezydentek czyli o co chodzi w feminizmie?


23 października organizatorzy projektu Akademiasz zapraszają na kolejne spotkanie. Tym razem podyskutujemy o feminizmie. W sposób przystępny, zabawny, obiektywny i z różnych perspektyw spojrzymy na feminizm jako jedno z ważnych zjawisk współczesności.

 

 

Feminizm jest wciąż dla wielu zjawiskiem kontrowersyjnym otoczonym mgiełka niedopowiedzeń i tajemnicy a spory zogniskowane wokół tego społecznego ruchu przemieszane są z wieloma nieracjonalnymi uprzedzeniami. Nasze spotkanie przedstawi ten ruch z ogólnej, niezideologizowanej perspektywy, dając rzetelną wiedzę na temat jego podstaw i charakteru.


Każdy powinien sobie samodzielnie wyrobić zdanie na jego temat, a my postaramy się dać do tego podstawy.
Podsumowaniem spotkania będzie dyskusja z udziałem publiczności na temat pożytku z parytetów oraz – szerzej – obecności kobiet w polityce

 


Spotkanie poprowadzą:  dr Joanna Tomaszewska – socjolożka, autorka pracy doktorskiej „Między feminizmem a katolicyzmem. Antynomie tożsamości” obronionej w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, uczyła etyki w szkole oraz psychologii i gender studies na uniwersytecie, obecnie prowadzi warsztaty edukacyjne i twórcze oraz mgr Agata Czarnacka  – w Zakładzie Etyki Uniwersytetu Warszawskiego kończy doktorat nt. pojęć normy i normalnośc w psychoanalizie i feminizmie, tłumaczy, na łamach „Krytyki Politycznej” prowadzi kolumnę poświęconą etyce stosowanej z perspektywy lewicowej.

 

Spotkanie odbędzie się o godz. 13.00 w SCEK, ul. Jezuicka 4 (Stare Miasto) na parterze.

Wszystkie spotkania Akademiasza są bezpłatne. Aby wziąć udział w zajęciach wystarczy wysłać maila zgłoszeniowego na adres akademiasza@gmail.com. Ilość miejsc ograniczona.
OSTATNIE SPOTKANIE PROJEKTU AKADEMIASZ W TYM ROKU:

5 listopada - Warsztaty z projektowania wnętrz - Prowadzenie: Kalina Downar-Zapolska
Gdzie: SCEK ul. Jezuicka 4
Godzina: 13:00

Organizatorem Akademii Świadomego Życia jest Stowarzyszenie Teatru Konsekwentnego.-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy