Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Teatr 2. Strefa

2012.08.07 g. 18:51

Letnia Akcja Teatralna 2012 – Reaktywacja

Teatr od klasyki do współczesności – muzyka od Bacha przez kabaret do elektroniki – intrygująca plenerowa wystawa

Specjalnie dla tych, którzy mają już dość Internetu, telewizji, galerii handlowych, Teatr Druga Strefa przygotował festiwal z udziałem artystów i zespołów teatralnych z Łodzi Poznania, Sopotu, Warszawy oraz Wrocławia. Od 10 do 18 sierpnia odbędzie się Letnia Akcja Teatralna 2012 - Reaktywacja.

 

 

 

W programie spektakle teatralne, wieczór kabaretowy, koncerty muzyki klasycznej i elektronicznej oraz intrygująca wystawa fotograficzna ukazująca w nowej odsłonie współczesnych motocyklistów. Dodatkową atrakcją festiwalu będzie możliwość codziennych spotkań z artystami i podzielenia się swoimi uwagami, spostrzeżeniami czy też pasjami. Dyskusje artystyczno-filozoficzne - wzorem lat ubiegłych - mogą trwać do późna w nocy, a zawarte znajomości przekształcić się w przyjaźnie na długie lata.

 

piątek, 10 sierpnia 2012, godz. 20.00
WARIAT I ZAKONNICA
Dramat Witkacego p.t. „Wariat i zakonnica" to klasyka gatunku. Akcja sztuki rozgrywa się w szpitalu psychiatrycznym, gdzie główny bohater Walpurg buntuje się przeciwko wiążącemu jednostkę systemowi. Dramatyczne napięcie spektaklu zyskuje na sile, dzięki siostrze Annie, która opiekując się Walpurgiem sama zaczyna kwestionować przyjęte normy rządzące światem. Inscenizacja dramatu oparta jest na redukcji środków scenicznego wyrazu do minimum.

Teatr Druga Strefa /Warszawa/
Reżyseria, choreografia, scenografia: Sylwester Biraga
Muzyka: Marek Żurawski
Występują: Beata Bójko, Paweł Hajnos
Scena w Warsztacie
Czas trwania: 85 min

sobota, 11 sierpnia 2012, godz. 20.00
WYDMUSZKA
Spektakl Marcina Szczygielskiego p.t. „Wydmuszka" to komedia liryczna opowiadająca o spotkaniu dwóch kobiet. Bohaterki rozpoczynają rozmowę o zwyczajnych sprawach, o minionych miłościach, relacjach rodzinnych, marzeniach. Ich interesujący dialog prowadzi do jednego wniosku… Jakiego? Odpowiedź na to pytanie pozostawiamy widzom.

 

 

 

 

Teatr Mały w Manufakturze /Łódź/
Autor - Marcin Szczygielski
Reżyseria - Mariusz Pilawski
Kostiumy - Sylwester Krupiński
Występują: Loretta Ciechowicz, Malwina Irek
Scena w Warsztacie
Czas trwania: 1 godz 35 min

niedziela, 12 sierpnia 2012, godz. 20.00
SNOW CRASH TRIO
Snow Crash Trio to nowy projekt muzyków warszawskiego KERD’a oraz producenta i muzyka znanego jako LAL.  Grupa tworzy ścieżkę dźwiękową do nieistniejącej ekranizacji lub – jak kto woli – „muzyczny podkład” do czytania książki. Brzmienie Snow Crash Trio jest połączeniem modulowanej na żywo elektroniki z dźwiękami gitar oraz akustycznej i elektronicznej perkusji. Całość stylistycznie utrzymana jest w estetyce mrocznego cyberpunka, wzbogaconego idm, dub'em, post-rockiem oraz liryczną elektroniką.

Snow Crash Trio /Warszawa/
Skład:
Lal – keys & live electronics
Miki- electric guitar
Banian- acustic & electronic drums
Scena w Warsztacie
Czas trwania: 60 min

poniedziałek, 13 sierpnia 2012, godz. 20.00
DZIĘKUJE TATUSIU
Monodram niemieckiego dramaturga Freda Apke przedstawia bohatera, który w dniu swoich urodzin a zarazem urodzin swego ojca wygłasza po raz pierwszy w życiu przemówienie przed całą rodziną. Ten niewysoki okularnik z brzuszkiem, fotograf-amator, będący na co dzień spokojnym sprzedawcą mebli, ma szczery zamiar podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do ukształtowania jego życia i sprawili, że wyrósł na porządnego człowieka. Podczas wygłaszania mowy bohater dodaje sobie animusz pijąc wino, dzięki któremu staje się coraz bardziej wylewny, a podziękowania wobec bliskich brzmią coraz bardziej gorzko i sarkastycznie…. Z pozoru niewinne spotkanie przy urodzinowym stole staje się pretekstem do obnażenia prawdy i rozliczenia z przeszłością.

Teatr Druga Strefa /Warszawa/
Autor: Fred Apke
Tłumaczenie: Marta Klubowicz
Reżyseria: Fred Apke
Wykonanie: Sylwester Biraga
Asystent reżysera: Magda Tyrała
Scena w Warsztacie
Czas trwania: 90 min

14 sierpnia 2012, wtorek, godz. 19.00
PARALELA TONÓW NA WIOLONCZELĘ SOLO
Koncert wykonany przez Adama Kręgielewskiego to muzyczna próba dotarcia do archetypu XX-wiecznej sztuki. Charakterystyczne zestawienie utworów przynosi ze sobą wciąż aktualne pytania o formalny wzorzec, prawdziwy sens i realny przekaz muzyki XX i XXI-wieku. Konfrontacja współczesnych kompozycji z ideałem piękna barokowej muzyki wiolonczelowej ma na celu nakreślenie domniemanych podobieństw jak i ukazanie ewidentnych różnic w sposobie myślenia, zasadach komponowania i potraktowaniu samego instrumentu przez twórców na przestrzeni blisko trzystu lat.

J.S.Bach – Suita Wiolonczelowa G - dur  nr 1 BWV 1007 – ALLEMANDE
M.Borkowski – Visions na wiolonczelę solo (1962)
J.S.Bach – Suita Wiolonczelowa G - dur  nr 1 BWV 1007 – COURANTE
W.Lutosławski – Wariacja Sacherowska na wiolonczelę solo (1976)
J.S.Bach – Suita Wiolonczelowa G - dur  nr 1 BWV 1007 – SARABANDE
E.Chang – Sanjo III na wiolonczelę solo (2012)
J.S.Bach – Suita Wiolonczelowa G - dur  nr 1 BWV 1007 – MENUET I, MENUET II
S.Gubaidulina – 10 Preludes for solo cello: 1. Staccato-Legato (1974)
J.S.Bach – Suita Wiolonczelowa G - dur  nr 1 BWV 1007 – GIGUE

Wykonanie: Adam Kręgielewski /Warszawa/
Scena w Warsztacie
Czas trwania: 60 min

14 sierpnia 2012, wtorek, godz. 20.00
LE FOU ET LA NONNE
Dramat Witkacego p.t. „Wariat i zakonnica" został przygotowany przez Teatr Druga Strefa w języku francuskim. Spektakl miał premierę podczas tegorocznego festiwalu w Avignonie, gdzie został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność.
/spektakl w jęz. francuskim/

Teatr Druga Strefa /Warszawa/
Reżyseria, choreografia, scenografia: Sylwester Biraga
Muzyka: Marek Żurawski
Występują: Beata Bójko, Paweł Hajnos
Scena Serwis
Czas trwania: 85 min

15 sierpnia 2012, środa, godz. 19.00
ZŁAP MNIE
Spektakl pt. „Złap mnie" w wykonaniu i reżyserii studentów wrocławskiej PWST Angeliki Pytel i Jakuba Kowalczyka powstał w oparciu o fragm. „Domu lalki” Ibsena, fragm. „Alicji w Krainie Czarów", tekstu Aglaji Veteranyi oraz wierszy Anny Świrszczyńskiej. Spektakl w oryginalny sposób ukazuje dobrze znane teksty i tworzy całkiem nową, zaskakującą opowieść o skomplikowanej relacji między dwojgiem ludzi.

Scenariusz i reżyseria: Angelika Pytel, Jakub Kowalczyk /Wrocław/
Wykonanie: Angelika Pytel, Jakub Kowalczyk
Scena Serwis
Czas trwania: 60 min

15 sierpnia 2012, środa
AUDIENCJA III CZYLI RAJ ESKIMOSÓW
godz. 20.00
Spektakl składa się z krótkich, dowcipnych scen, w których kontakt między mężczyzną a kobietą rozgrywa się na różnych płaszczyznach. Każda scena ma odrębny temat, ale wszystkie są pełne humoru, prawd życiowych i filozofii. Błyskotliwie zmieniające się grane przez aktorów postaci oraz fantastyczna improwizacja aktorska, gwarantuje teatralną przygodę.

Teatr Scena z Bliska /Poznań/
Autor: prof. Bogusław Schaeffer
Reżyseria: Janusz Andrzejewski
Występują: Izabella Tarasiuk i Janusz Andrzejewski
Scena w Warsztacie
Czas trwania: 90 min

16 sierpnia 2012, czwartek, godz. 20.00
ZIELONY MĘŻCZYZNA
Spektakl „Zielony mężczyzna" to połączenie kryminału, melodramatu i komedii. Bajkowa i poetycka atmosfera towarzyszy początkowej części sztuki, w której bohaterowie – Zielony mężczyzna i Biała księżniczka prowadzą rozmowę. Jednak ta sielanka szybka się kończy a wraz z nią zmieniają się nastroje panujące na scenie. W przedstawieniu „Zielony mężczyzna” nic nie jest dosłowne i do końca jasne – to enigmatyczna podróż w głąb ludzkiego umysłu.

 

 

 

 

Fundacja Teatru Boto /Sopot/
Scenariusz:  Jakub Roszkowski
Reżyseria: Adam Nalepa
Stylizacja: Jaga Hupało
Muzyka: Marcin Mirowski
Kostiumy: Agnieszka Kaczyńska
Scenografia: Tomasz Weber
Występują: Sylwia Góra-Weber, Grzegorz Sierzputowski
Scena w Warsztacie
Czas trwania: 70 min

17 sierpnia 2012, piątek, godz. 19.00
JEPPE
„JEPPE" to wielokrotnie nagrodzony zagranicą monodram w wykonaniu Marcina Zarzecznego. Inspiracją dla sztuki był film „Idioci” Larsa von Triera. Bohater sztuki należał do zbuntowanej grupy, która poprzez symulację chorób psychicznych przekraczała obowiązujące normy społeczne. Grupa rozpadła się, ale Jeppe pozostał wierny jej ideałom. Oglądając sztukę, widz roztrząsa traumatyczne przeżycia Jeppe i zadaje sobie pytanie czym jest tak zwana normalność, która definiuje obłęd.

Teatr Druga Strefa /Warszawa/
Tekst i reżyseria: Ewa Kaleta
Występuje: Marcin Zarzeczny
Czas trwania: 55 min
Scena Serwis

17 sierpnia 2012, piątek, godz. 20.00
POTOMEK
Chęć posiadania dziecka jest naturalną, nieodłączną częścią człowieczeństwa. To za sprawą instynktu dążymy do prokreacji i przedłużenia naszego gatunku. Jednak czy w momencie poczucia potrzeby posiadania dziecka, zadajemy sobie pytania „Po co nam ono?”. Spektakl „Potomek” jest zabawną analizą ludzkich potrzeb związanych z posiadaniem potomstwa.

Teatr Imperatyw /Warszawa/
Scenariusz i reżyseria: Sebastian Stafecki
Scenografia: Sebastian Stafecki, Paweł Rusinowski
Wykonanie: Agnieszka Paszkowska, Izabela Zuzanna Stafecka, Paweł Rusinowski, Saniwoj Król, Bartosz Dermont
Scena w Warsztacie
Czas trwania: 60 min

18 sierpnia 2012, sobota, godz. 20.00
OBIEKT SEKSUALNY
Jak znaleźć drugą połowę, długotrwały związek, czy namiętny romans? Odpowiedzi na te pytania można usłyszeć podczas wieczoru piosenki kabaretowej Artura Gotza. Pełen dobrego humoru "Obiekt seksualny", zniewala i obezwładnia ekspresyjnym wykonaniem i wielobarwnymi interpretacjami piosenek. Po prostu wciąga do zabawy!

Autor: Artur Gotz /Warszawa/
Wykonanie: Artur Gotz
Akompaniament: Lena Minkach
Scena w Warsztacie
Czas trwania: 60 min

10 - 18 sierpnia 2012
WYSTAWA „JA MOTOCYKLISTA"
W Teatrze Druga Strefa  podczas Letniej Akcji Teatralnej będzie miała miejsce wystawa plenerowa p.t. „Ja Motocyklista”. Wystawa przygotowana przez Torres Art  oraz Fundację Jednym Śladem ma na celu zmianę stereotypowego oraz negatywnego postrzegania motocyklistów w Polsce. Bohaterami wystawy są zwykli i niezwykli ludzie, których wspólną pasją są motocykle. Autorem zdjęć jest fotograf Dariusz Felis-Obrycki.



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy