Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Motoryzacja

2010.11.28 g. 20:08

Rusza akcja "Parkuję przepisowo"


„Warszawa Parkuje” rozpoczyna trudny temat – zamierza namawiać warszawiaków do kulturalnego i przepisowego parkowania pojazdów.

 

 Warszawa Parkuje

 

Organizatorem akcji jest inicjatywa społeczna „Warszawa Parkuje”, która już wkrótce przerodzi się w fundację o tej samej nazwie realizującą ważne cele społeczne takie jak promocja kulturalnego parkowania czy zabieganie o przyjazną i łatwo dostępną przestrzeń publiczną. Więcej o działaniach inicjatywy można przeczytać na www.WarszawaParkuje.pl.

 

Sama akcja „Parkuję przepisowo” polega na oznakowaniu pojazdów przez ich użytkowników naklejkami akcji. Umieszczenie naklejki w widocznym miejscu na pojeździe będzie zobowiązywało jego użytkownika do przepisowego parkowania pojazdu, a zwłaszcza do parkowania:

 

  • na wyznaczonych do tego miejscach (niezależnie czy w mieście, na zakupach czy pod domem)
  • w sposób jak stanowią znaki drogowe,
  • w miejscach, do korzystania z których dany użytkownik ma prawo,
  • z opłaconym czasem postoju w strefie płatnego parkowania,
  • z pozostawieniem min. 1,5m miejsca dla pieszych w przypadku parkowania na chodniku,
  • w sposób, który nie utrudnia ruchu innym i nie ogranicza widoczności

 

W kwestii naklejek akcji należy kontaktować się bezpośrednio z inicjatywą „Warszawa Parkuje” pod adresem kontakt@wraszawaparkuje.pl.

 

Mówi założyciel inicjatywy „Warszawa Parkuje”, Adam Jędrzejewski:

 

Akcja społeczna „Parkuję przepisowo” jest pomyślana dla tych wszystkich, którzy czują potrzebę parkowania w taki sposób, żeby nie utrudniać życia innym. Mam tu na myśli zwłaszcza pieszych czy osoby z niepełnosprawnością, ale nie tylko – celem akcji jest bowiem parkowanie tam, gdzie jest ku temu miejsce i gdzie jest to zwyczajnie dozwolone. Wszystko po to, by choć trochę poprawić „dzikie” parkowanie w stolicy.

Akcja wymierzona jest – i przepraszam za mocne słowa, których użyję – w chamstwo, cwaniactwo, ignorancję i brak myślenia, którego jest za dużo. Zdaję sobie sprawę, że parkowanie w Warszawie do łatwych nie należy, dlatego oznakowanie swojego pojazdu naklejką akcji będzie zobowiązywało podwójnie – po pierwsze do przestrzegania przepisów w zakresie parkowania, a po drugie – do wytrwałego realizowania tego postanowienia w mało sprzyjających warunkach.Gorąco zachęcam – przepisowe parkowanie jest modne i możliwe.

.

 

Warszawa ParkujeOpublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy