Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Motoryzacja

2010.12.01 g. 16:06

Rajd Barbórki

Jan Dembski i Łukasz Nagraba celują w start na Karowej!
Do najbardziej prestiżowego rajdu jakim jest Rajd Barbórki Warszawskiej zgłosiło się 105 załóg. Odcinki specjalne o długości tylko 20 km przyciągają rajdowców jak magnes. A już marzeniem każdego jest udział w Kryterium Asów na zabytkowej ulicy Karowej

W najbliższą sobotę, w dniu św. Barbary w szranki staną najlepsi kierowcy mistrzostw, pucharów, wyścigów czy Rallycrossu.

 

Jeżeli dodamy do tego kilkadziesiąt tysięcy kibiców oraz niespotykane w naszym kraju zainteresowanie mediów, otrzymamy chyba najwłaściwsze podsumowanie Rajdu Barbórki Warszawskiej, którego będzie to już 48. edycja.

 

Tegoroczna Barbórka może być wyjątkowa ze względu na zimową aurę, więc widowisko może być jeszcze większe widowisko.

 

Rajd Barbórki Warszawskiej

 

W tym doborowym towarzystwie, prócz sław i naszej załogi, powalczą także dwaj warszawscy kierowcy:

 

  • Jan Dembski (Subaru Impreza Spec C)
  • oraz Łukasz Nagraba (Honda Civic Type-R),

 

wspierani przez warszawski klub EL PRESIDENTE (ul. Kredytowa 9).

 

Jan Dembski, pilotowany przez Łukasza Czańkę nie będzie miał łatwego zadania, bowiem w najmocniejszej klasie 3 będzie rywalizował nawet z autami WRC.

 

- Barbórka to wyjątkowy rajd i święto dla zawodników i kibiców. Dla nas to idealna okazja do pokazania się fanom, a przede wszystkim do podziękowania sponsorom. Trasa Barbórki jest krótka i nie ma miejsca na błędy, tym bardziej, że w klasie 3 mamy z kim powalczyć (śmiech). W tym roku jedziemy bielutką Subaru Imprezą Spec C w barwach naszego głównego sponsora, czyli firmy deweloperskiej WILLA KWIRYNÓW – opowiada Jan Dembski.
- Na prawym fotelu zagości Łukasz Czańka, dobry znajomy spoza rajdów, wiec na pewno przez całe zawody będziemy mieli dobre humory, bo jedziemy przede wszystkim dla dobrej zabawy i pod publikę. Dlatego obiecujemy, że pójdziemy pełnym ogniem, ale nasze główne cele to jak najszybsza jazda i byle do Karowej... A tam, jak nas fantazja poniesie, ale beczka jest nasza, dopóki opony nie strzelą (śmiech). Dziękuję firmom Terravita, AG Complex, WILLA KWIRYNÓW, Sciemniacze.pl, Dermic, 4turbo oraz klubowi EL PRESIDENTE (ul. Kredytowa 9), do którego zapraszamy! Szczególne ukłony dla wszystkich znajomych i rodziny. Ten rajd jest dla Was. Dziękuję! – dodaje kierowca.

 

Łukasz Nagraba wystartuje Hondą Civic Type-R, a na jej prawym fotelu zasiądzie Piotr Bogdański. Załoga powalczy w klasie 2, obsadzonej przez plejadę najmocniejszych przednionapędowych rajdówek.

 

- Barbórka to tradycyjne zakończenie sezonu, a odcinków Żerań, Bemowo oraz przede wszystkim Pani Karowej nie trzeba nikomu przedstawiać. Lista zgłoszeń wygląda imponująco, więc będziemy mogli się porównać z najlepszymi oraz walczyć o awans na Karową. Stąd prośba o aktywny doping kibiców, którzy zjawią się z całej Polski, aby oglądać nasze święto! Startujemy naszą niezawodną Hondą Civic Type-R, ale na zupełnie nowym zawieszeniu i mamy nadzieję, że nasi mechanicy nie będą mieli wiele pracy – mówi Łukasz Nagraba.
- Podobnie jak w zeszłym roku, na prawy fotel zaprosiłem mojego kolegę Piotrka Bogdańskiego, którego kibice powinni kojarzyć z tras Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Cele tego startu? Dobra zabawa, fun dla kibiców oraz start na kostce Pani Karowej. A to wszystko dzięki wsparciu naszych sponsorów: sieci stacji kontroli pojazdów www.stacja-kontroli-pojazdow.pl i firm Beissbarth, Centrum Diagnostyki, AG Complex i Sciemniacze.pl. Dodatkowo wspiera nas klub EL PRESIDENTE, który znajdziecie w Warszawie na ul. Kredytowej 9. Na koniec szczególne pozdrowienia dla naszych znajomych oraz wszystkich, którzy pomogli nam w tym starcie – kończy zawodnik.

 Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy