Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2007.10.19 g. 20:51

miłość@tango.bar - recital Pauli Kinaszewskiej


Tango w wyrazistej aktorskiej interpretacji Pauli Kinaszewskiej. Emocje zawarte i przekazywane w tym spektaklu tworzą nastrój namiętności i pasji, który jest naturalnym klimatem tanga. Piosenki opowiadają o trudnej, ale fascynującej relacji między kobietą a mężczyzną. Liryczny, poruszający, refleksyjny, a chwilami dowcipny i prawdziwie kabaretowy spektakl.


PAULA KINASZEWSKA

 Aktorka teatralna i filmowa, a także śpiewająca. Pochodzi z Gdańska. Studiowała w Warszawskiej Akademii Teatralnej pod opieką artystyczną Anny Seniuk i Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej. Studia ukończyła w 1999 roku i w tym też roku otrzymała angaż w Teatrze Narodowym. Za rolę Anusi w „Szkole żon” Moliera otrzymała Nagrodę im. A. Nardellego Sekcji Krytyków Teatralnych ZASP dla najlepszego debiutu sezonu. Związana obecnie z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku.
 Interesuje ją aktorstwo totalne, a więc także tańczy, gra na skrzypcach, śpiewa. Wraz z kompozytorami Bartłomiejem Woźniakiem i Przemkiem Książkiem oraz autorem tekstów Dariuszem Bazaczkiem, w 2002 roku powołali do życia recital zatytułowany „Nad ranem w barze Pernambuco”, który obecnie nosi tytuł „miłość@ tango.bar”.

 

Recital  Pauli Kinaszewskiej pt. miłość@rango.bar ,odbędzie sie w dniach 13,14 listopada  o godz. 19 w Laboratorium Dramatu przy ulicy
Olesińskiej 21, przecznica Puławskiej, Warszawa , Mokotów


W dniu 14 listopada po zakończonmy recitalu, zapraszamy na milongę do Kluby    Eqilibrium przy ulicy Niepodległosci 147, aby  zakosztować klimatu i magii
tanga argentyńskiego.


KILKA SŁÓW O RECITALU

  „Recital powstał dzięki wspólnej, mojej i mojego męża, fascynacji tangiem – mówi Paula Kinaszewska. – Kiedy poznaliśmy Darka Bazaczka, zaraziliśmy go pomysłem stworzenia recitalu w rytmie tanga, złożonego z krwistych kawałków i groteskowych tekstów, opisujących perypetie miłosne i kryminalne.” Recital jest zainspirowany tangiem oraz piosenkami z przed- i powojennych kabaretów, ale jest całkowicie współczesny. 
 Prapremiera odbyła się w Sopocie podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej zorganizowanego przez Macieja Nowaka. Recital został gorąco przyjęty przez publiczność przeglądu. Od tamtej pory spektakl wciąż się rozwija, powstają nowe piosenki i pomysły inscenizacyjne. Inspiracją jest nie tylko tango pochodzące z Argentyny, ale również warszawskie andrusowe ballady oraz niezapomniane tanga przedwojenne. Piosenki opowiadają o miłości, samotności, zdradzie, tęsknocie i zemście. Są wśród nich groteskowe teksty kabaretowe, ballady rodem z półświatka i wzruszające teksty liryczne. Oprócz tekstów D. Bazaczka aktorka śpiewa tanga Własta i Petersburskiego, a także F.G. Lorki. 
 Paula Kinaszewska, jako aktorka, nadaje swojemu recitalowi niepowtarzalny klimat sceniczny. Mocne, poruszające i zapadające w pamięć teksty, podparte świetnie współgrającą z nimi muzyką, w jej wykonaniu są prawdziwe i pełne życia. Jej doskonała aktorska interpretacja piosenek sprawia, że recital na długo pozostaje w pamięci.
 Warszawska premiera miała miejsce w teatrze Stara Prochoffnia w sierpniu 2002 roku.

O AUTORACH

Dariusz Bazaczek – autor tekstów, dramatopisarz, grafik, designer. Laureat XXV Festiwalu Piosenki Studenckiej Kraków 1990; laureat II Festiwalu Ballady im. Leonarda Cohena Kraków 1991; laureat Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej Warszawa 1992. Autor tekstów piosenek-laureatek Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1998, 1999, 2002). Jest autorem spektakli teatralnych wystawianych w Polsce i w Niemczech. Zajmuje się rysunkiem i grafiką (wystawy w Gdańsku i Sopocie). Art director i designer produktów, które zostały wyróżnione nagrodami Rady Europy – EuroPrix 1999, EuroPrix Quality Seal 2002.

Bartłomiej Woźniak – muzyk – gitarzysta, kompozytor, reżyser dźwięku, sound designer. Grę na gitarze studiował na Wydziale Muzyki Jazzowej w szkole II st. im. F. Chopina w Warszawie w klasie Piotra Lemańskiego i Leszka Potasińskiego, w Prywatnej Szkole Muzyki Rozrywkowej im. K. Komedy w Warszawie w klasie Grzegorza Gałuszki i Krzysztofa Fetrasia oraz w mistrzowskiej klasie gitary Gary Wittnera. W latach 1997-1999 koncertował z triem Media Luna (wraz z Przemysławem Książkiem – akordeon, i Piotrem Sawickim – kontrabas). Repertuar zespołu zawierał w większości utwory Astora Piazzoli. W roku 1999 ukończył Wydział Reżyserii Dźwięku w AMFC w Warszawie na kierunku filmu i muzyki rozrywkowej. Komponował muzykę do filmów Michała Gazdy (Lady Domina, Wtorek), jako reżyser dźwięku i sound designer współpracował z Ewą Piętą (Piechu, Dziewczyna z plakatu), Tomaszem Babińskim (Katedra), Feliksem Falkiem (teatr TV Razem), Wojtkiem Pacyną (Sensacje XX w., serial Zostać Miss).

Przemysław Książek – akordeonista, kompozytor. Studiował grę na akordeonie w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie pod kierunkiem profesora Włodzimierza Lecha Puchnowskiego (1994-1997) oraz kompozycję w Akademii Muzycznej im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi pod kierunkiem prof. Bronisława Kazimierza Przybylskiego (1997-2000). W latach 1997-1999 koncertował wraz z Bartłomiejem Woźniakiem i Piotrem Sawickim w trio Media Luna. Kompozycje Przemysława Książka są publikowane w Musikverlag Manfred Weiss – Dortmung. Nakładem wydawnictwa Acte Prealable ukazała się płyta Danzabile, którą artysta nagrał wraz z kwartetem smyczkowym CANON. Na płycie, obok kompozycji autora, znajdują się utwory Astora Piazzoli.


Pauli Kinaszewskiej akompaniuje zespół muzyczny w składzie:
Katarzyna Pieniak – skrzypce
Jarek Kutera – akordeon
Piotr Malicki – gitara
Janusz Długołęcki - kontrabas

Spektakl trwa ok. 60 minut.


 -
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy