Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2007.12.19 g. 19:21

Pułapka na samotnego mężczyznę - premiera teatru AM


„Pułapka na samotnego mężczyznę” - premiera Teatru AM

 

W czwartek 20 grudnia 2007r. Teatr Akademii Medycznej w Warszawie zaprasza na premierę dramatu "Pułapka na samotnego mężczyznę" według powieści Roberta Thomasa. Spektakl rozpocznie się o godz. 17.30 w Klubie Medyka przy ul. Oczki 5.

Wstęp wolny.

 

- Prace nad sztuką rozpoczęliśmy w marcu. Największego tempa nabrały one podczas Letniego Obozu Pracy Twórczej Teatru Akademii Medycznej w Warszawie, który odbył się na przełomie lipca i sierpnia w Olecku na Mazurach. Zespół, który stworzył "Pułapkę", składa się z 9 aktorów, którzy jednocześnie są twórcami scenografii oraz z osoby odpowiedzialnej za dźwięk - mówi Krzysztof Batycki z Teatru AM.

 

W spektaklu w reżyserii Sebastiana Stodolaka występują: Jacek Mikulski, Wiktor Wawrzyniak, Agata Kamińska, Adam Bakuła, Dominika Gładysz, Łukasz Rumiński, Krzysztof Batycki, Gosia Weiss. Autorem muzyki do spektaklu jest Jacek Kowalewski.

 

"Pułapka na samotnego mężczyznę" to sztuka oparta na kryminale Roberta Thomasa o tym samym tytule. Jest to z jednej strony opowieść o fatalnych konsekwencjach pochopnie podejmowanych decyzji, z drugiej wiwisekcja dokonana na umyśle człowieka, który z wolna popada w obłęd i nie odróżnia własnych urojeń od rzeczywistości.
Teatr Akademii Medycznej w Warszawie powstał wiosną 2007 roku z inicjatywy studentów Uczelni. Inauguracją działalności teatru była kwietniowa premiera spektaklu „Zwykli Ludzie”. Teatr objęty jest patronatem profesora Piotra Zaborowskiego prorektora ds. dydaktyczno-wychowawczych warszawskiej AM.
– Rolą uniwersytetu jest nie tylko przekazywanie wiedzy, ale także stwarzanie studentom warunków do wszechstronnego rozwijania ich zainteresowań, także tak dalekich od medycyny jak kultura i sztuka – podkreśla prof. Zaborowski.
Przy okazji drugiej tegorocznej premiery członkowie Teatru zapraszają do działalności w teatrze wszystkich, którzy interesują się sztuką teatralną – nie tylko studentów Akademii.
– Liczba dramatów, jakie uda się nam wystawić, zależy przede wszystkim od tego, ile osób wyrazi chęć wstąpienia w nasze szeregi. Zaś pozostałe sprawy, w tym pomieszczenia na występy, finanse i promocja, nie powinny stanowić problemu, bo swoją pomoc zaoferowały już władze uczelni – mówi Krzysztof Batycki z teatru.
Więcej informacji o działalności Teatru AM na stronie http://lameria.pl/teatram/-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy