Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2010.06.03 g. 15:57

"Być po prostu dzieckiem..."

Wieczór Marzeń w warszawskim ZOO
Już w najbliższy piątek, 4 czerwca o godzinie 17:00 rozpocznie się Wieczór Marzeń w warszawskim ZOO – impreza organizowana przez Fundację Dziecięca Fantazja wspólnie z warszawskim Ogrodem Zoologicznym.

Ta coroczna impreza odbywa się w wielu ogrodach zoologicznych na świecie już od ponad 10 lat. Zawsze w pierwszy piątek czerwca, ZOO otwiera swoje podboje dla przewlekle chorych i niepełnosprawnych osób oraz ich rodzin i opiekunów (ang. Dreamnight AT the Zoo).

 

 Wieczór Marzeń w ZOO w Warszawie

 

Po raz pierwszy Wieczór Marzeń odbył się w roku 1996, w ZOO w Rotterdamie (Holandia). Od tego czasu impreza ta stała się cyklicznym, międzynarodowym wydarzeniem skierowanym do dzieci przewlekle chorych i niepełnosprawnych. Tego dnia, w godzinach wieczornych, po zamknięciu ZOO, wszyscy mali goście wraz z opiekunami mają bezpłatny wstęp na teren ogrodu, gdzie czeka na nich mnóstwo atrakcji i gdzie mogą oni przeżyć razem wspaniałe chwile z dala od szpitalnych łóżek. Do tej pory Wieczór Marzeń organizowany był w około 80 ogrodach zoologicznych na całym świecie.

 

Tego dnia specjalnymi gośćmi warszawskiego ZOO będą pacjenci i podopieczni warszawskich szpitali, hospicjów, fundacji, organizacji dla dzieci niepełnosprawnych.

 

 Wieczór Marzeń w ZOO w Warszawie

 

Imprezę swoją obecnością uświetni tym razem Pani Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wśród zaproszonych gości będzie również aktorka Pani Paulina Holtz i znana z Big Brothera Pani Jolanta Rutowicz, która ze swojej strony przygotowała niespodzianki dla naszych Podopiecznych.

 

Podczas wieczoru, dzieci i zaproszeni goście będą mieli możliwość poznania z bliska życia zwierząt w tym hipopotamów, słoni i małp. Dzieci będą miały również możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych wydarzeniach organizowanych na terenie ogrodu np. afrykańskie bębny, teatrzyk dla dzieci, tatuaże, wozy strażacki i policyjny, wizyta warszawskich motocyklistów, płonące ogniska z przysmakami, słodko-owocowy poczęstunek, na dzieci czeka także wiele innych atrakcji.

 

 Wieczór Marzeń w ZOO w Warszawie

 

Impreza jest już organizowana po raz szósty z okazji Dnia Dziecka. Co roku uczestniczy w niej coraz więcej chorych dzieci, którym sprawia radość obcowanie ze zwierzętami, uczestniczenie w wielu atrakcjach... „Życie naszych podopiecznych to ciągłe zmaganie z chorobą, niepełnosprawnością, częstymi pobytami w szpitalach, bólem i rehabilitacją. Ten wieczór jest dla nich okazją do bycia po prostu dzieckiem.” Powiedziała Patrycja Wróbel, członek zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja – „dla niektórych chorych dzieci to pierwsza wizyta w zoo - cieszymy się, że możemy sprawić im radość” – dodała.

 

Fundacja Dziecięca Fantazja jest organizacją non-profit posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego, która zajmuje się spełnianiem marzeń dzieci nieuleczalnie chorych. Od początku działalności udało nam się urzeczywistnić prawie 1500 marzeń. Naszymi podopiecznymi są dzieci zmagające się z różnymi nowotworami oraz ciężkimi chorobami genetycznymi, którym współczesna medycyna nie jest w stanie pomóc. Naszą misją jest dotarcie do wszystkich cierpiących dzieci w Polsce, aby wnieść w ich życie odrobinę radości poprzez spełnienie ich najskrytszych pragnień.

 

Wieczór Marzeń w ZOO w Warszawie

 

Więcej informacji o Fundacji Dziecięca Fantazja na stronie internetowej www.f-df.plOpublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy