Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Rozrywka

2010.11.11 g. 18:51

MFNFF po raz dziewiąty. Święto kina niezależnego w Warszawie

Została ogłoszona lista filmów zakwalifikowanych do międzynarodowego konkursu 9. edycji Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych im. Jana Machulskiego

Podczas dwóch listopadowych dni (19-20.11.2010) w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie będzie można zapoznać się z 29. niezależnymi produkcjami (wśród nich filmy m.in. z Polski, Niemiec, Hiszpanii, czy Portugalii), które spośród ponad 200 zgłoszeń zakwalifikowały się do konkursu głównego MFNFF 2010. Etiudy studenckie, profesjonalne filmy pełnometrażowe, jak i produkcje całkowicie amatorskie, zostaną ocenione przez 3 osobowe jury, w skład którego wejdą: reżyser i scenarzysta Magdalena Łazarkiewicz, operator filmowy Andrzej Wolf oraz redaktor naczelny serwisu Stopklatka.pl Krzysztof Spór.

 

 

 

 

Podczas festiwalu odbędą się także pokazy filmów nominowanych do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego
– najważniejszego wyróżnienia przyznawanego polskim produkcjom niezależnym (17-18.11.210). Offowa Akademia Filmowa dokona podsumowania dorobku polskiego offu i podczas ceremonii wręczenia nagród (odbywającej się w trakcie festiwalu – 20.11.2010) wyłoni najzdolniejszych artystów i najlepsze filmy powstałe w ciągu ubiegłego roku.

 

9. edycja Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach: 17-21 listopada 2010 roku w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie.

 

Wstęp na festiwal jest bezpłatny!

 

Więcej informacji na: www.mfnff.pl
 -
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy