Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Sport

2009.11.17 g. 18:26

Polish Open 2009 – rekordowa liczba zgłoszonych zawodników

Polacy chcą zrewanżować się Niemcom za Mistrzostwa Europy
Aż 407 zawodników i zawodniczek z 54 krajów weźmie udział w Polish Open 2009, międzynarodowym turnieju tenisa stołowego organizowanym w ramach cyklu Pro Tour, określanego mianem pingpongowej Ligi Mistrzów.

Polish Open 2009 - międzynarodowy turniej tenisa stołowego

 

Nigdy w historii tych prestiżowych zawodów Polska nie gościła takiej liczby uczestników.

 

Zawody odbędą się w dniach 25-29 listopada w hali Torwar w Warszawie, wystąpią w nich m.in. gwiazdy światowego tenisa stołowego – Niemiec Timo Boll i Duńczyk Michael Maze. Polskę będą reprezentować m.in. Lucjan Błaszczyk i Natalia Partyka.

 

Warszawska edycja Pro Touru to jednocześnie międzynarodowe mistrzostwa Polski, dlatego dla naszych zawodników to szczególnie ważne zawody” – powiedział dyrektor biura Polskiego Związku Tenisa Stołowego Wojciech Klimaszewski.

 

Wyjątkowo emocjonująco zapowiada się rywalizacja polskich i niemieckich deblistów. Lucjan Błaszczyk wystąpi w parze ze swoim reprezentacyjnym kolegą Wang Zeng Yi – Polacy będą chcieli zrewanżować się Niemcom Timo Bollowi i Christianowi Suessowi, z którymi przegrali walkę o złoto podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w Stuttgarcie.

 

Zwycięstwo w Warszawie byłoby najlepszym rewanżem za finał mistrzostw Europy. Wygraliśmy z Wangiem ostatnie dwie edycje Polish Open, liczymy na kolejną wygraną
– powiedział Lucjan Błaszczyk – “Od trzech tygodni przygotowuję się do występu w Warszawie. Dokuczało mi trochę biodro, ale wszystko już jest w porządku”.

 

Wśród faworytów warszawskich zawodów wymieniani są Timo Boll i Michael Maze (odpowiednio 4. i 8. miejsce w światowym rankingu), jedni z niewielu tenisistów stołowych z Europy będący w stanie stawić czoło rządzącym w światowym ping pongu reprezentantom Chin. Jednym z ich najtrudniejszych rywali będzie zajmujący 12. miejsce w światowym rankingu reprezentant Korei Południowej Oh Sang-Eun – doświadczony 32-latek jest m.in. brązowym medalistą mistrzostw świata w singlu z 2005 roku.

 

Organizacyjnie wszystko jest gotowe, cieszymy się na przyjazd tylu zawodników. Byłoby fantastycznie, gdyby rekord frekwencji padł również na trybunach. Liczymy na to my, organizatorzy, równie mocno liczą na to nasi reprezentanci” – powiedział Wojciech Klimaszewski.

 

Cykl Pro Tour 2009 obejmuje 15 turniejów rozgrywanych w Europie i Azji – zawody w Warszawie będą ostatnimi przed wielkim finałem tej „Ligi Mistrzów”, zaplanowanym
na styczeń 2010 r. w Makau.Autor: PZTS
Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy