2011.07.28 g. 21:06

Siatkarki zagrają o 9 miejsce Młodzieżowych Mistrzostw Świata

Łatwa wygrana z Egiptem

Podopieczne Grzegorza Kosatki po za trzecim setem robiły co chciały z Egipcjankami. Pierwsze dwie partie wygrywały do 14 i 15. W następnym secie coś zacięło się w naszej drużynie.

Polki uległy minimalnie 23:25, co budziło już pewne wątpliwości przed następnym wznowieniem.

Egipt do tej pory nie wygrał bowiem żadnego seta. Widmo gry Tie- break'a  zajrzało „Biało- Czerwonym” na początku następnego seta. Przegrywaliśmy go już 9::0 (!) , a i tak potrafiliśmy przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Już po chwili wynik brzmiał już tylko 6:10. Rozpędzone Polki kontynuowały swoją dobrą passę. Z biegiem czasu tablica z wynikami wskazywała już 18:14. Tak już było do końca czwartego seta, wygranego pewnie 25:10.

Ewa Śliwińska (Sparta Warszawa)

zawodniczka Sparty Warszawa Ewa Śliwińska

Taka huśtawka nastrojów towarzyszyła reprezentacji od początku peruwiańskiej imprezy. Polki potrafiły wyraźnie wygrać seta, by w drugim schodzić wyraźnie na tarczy. Był to ostatni mecz drugiej rundy mistrzostw.

Kadrowicz w tej fazie zaprezentowały się lepiej niż w poprzedniej. Odniosły dwie wygrane. O jedną więcej niż poprzednio.  Zajęły dzięki temu drugie miejsce w Grupie H. W sobotę zagrają w małym półfinale o miejsca 9-12 wspólnie z Kubą oraz Japonia i Rosją, które utworzyły drugą parę W tej fazie gra się po dwa mecze. Zwycięzcy zagrają o 9, przegrani o 11 miejsce.

Z bardzo dobrej strony pokazała się zdobywczyni 15 pkt,  Ewa Śliwińska ze Sparty Warszawa. Druga z Warszawianek, Aleksandra Sikorska, tym razem była mniej aktywna. Zapisała na swoim koncie tylko 4 pkt. We wcześniejszych spotkaniach jej dorobek był bardziej okazały.

Opublikowal: Michał Kamiński