2011.07.31 g. 21:15

I etap 68 Tour de Pologne zwyciężył Niemiec

Polak wysoko w generalce.
Zakończył się I etap 68 Tour de Pologne, pierwszy do mety w Warszawie dotarł Niemiec Marcel Kittel z holenderskiej grupy Skil-Shimano.

Pierwszy etap wyścigu miał jedynie 101,5 km, co stanowi dystans raczej sprinterski. Płaska trasa z Pruszkowa do Warszawy pozwoliła zawodnikom na rozwinięcie dużych prędkości. Marcel Kittel, zwycięzca etapu, pojawił się na mecie po 02h 07' 16'' od startu, co dobitnie pokazuje jak szybko jechali kolarze. Warto zauważyć, że prędkość peletonu dochodziła niekiedy do 70 km/h.

Finisz I etapu 68 Tour de Pologne

Duże brawa należą się Michałowi Gołasiowi, Polakowi startującemu w barwach holenderskiej grupy Vacansoleil. Premia górska pod koniec etapu należała do Michała - wygrał ją, jak się wydawało, bez najmniejszego problemu.

Z kolei Adrian Kurek z reprezentacji Polski zdobył koszulkę najaktywniejszego kolarza - uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej ze stratą jedynie 5 sekund.

Najlepszy Polak, Tomasz Marczyński z CCC Polsat Polkowice przyjechał na 21 miejscu.