Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Sport

2011.08.03 g. 22:10

Przed Mistrzostwami Świata w Dageu

w lekkiej atletyce

Dziś o 13:00, na Agrykoli, odbyła się konferencja z udziałem Adama Giersza, Bogusława Mamińskiego i Marcina Krukowskiego z Warszawianki.

Impreza odbędzie się w dniach 27 sierpnia – 4 września. Weźmie w niej udział cała krajowa lekkoatletyczna czołówka, z kilkoma warszawiakami na czele. Najwięcej będziemy oczekiwać oczywiście po Tomaszu Majewskim w pchnięciu kulą  z AZS AWF Warszawa oraz Anicie Włodarczyk w rzucie młotem  ze Skry.

 

Konferencja przed Mistrzostwami Świata w Dageu

 

Konferencja przed Mistrzostwami Świata w Dageu

 

Z byłych zawodników  stołecznych klubów zobaczymy natomiast dyskobola  Piotra Małachowskiego (Skra, AZS) i średniodystansowca  Łukasza Praszczyńskiego (Polonia). Szansę występu ma również oszczepnik Warszawianki, Marcin  Krukowski. By tak się stało, będzie musiał podczas nadchodzących Mistrzostw Polski Seniorów osiągnąć odległość 80 m. Do tej granicy brakuje mu ok pół metra.

 

Oszczepnik Warszawianki wraz z Łukaszem Grzeszczukiem z AZS-u , nie mają w kraju żadnej konkurencji. Podczas ostatnich Młodzieżowych Mistrzostw Polski, Marcin  przerzucił konkurencję o 10 m. Poza Mistrzostwami Polski Seniorów  w Bydgoszczy, wystartuje jeszcze w mityngu Janusza Sidły w Sopocie.

 

W przyszłym roku będzie chciał zbliżyć się do rekordu Polski, wynoszącego 82, 5 m. Ma w temu pomóc nie tylko doskonała forma, i mocna rywalizacja z Łukaszem, ale także co raz mocniejsza praca na siłowni oraz intensywne bieganie.

 

Z reguły pokonuje on 15 minutowe, bardzo szybkie odcinki, jak i liczne interwały wynoszące z reguły 500 m. Możliwe, iż spotkamy go 2 października w Biegnij Warszawo- największej krajowej  imprezie biegowej Pobiegnie w nim 15.000 amatorów joggingu. Być może Marcin nie będzie jedynym znanym uczestnikiem. Wiadomo już, że na pewno  pobiegnie Tomek Majewski.

 

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Polski Związek Lekkiej Atletyki przeprowadzi masę atrakcji dla kibiców królowej sportu. Na stadionie Agrykoli, na której odbyła się konferencja, zostaną stworzone podczas mistrzostw w Dageu  fan zony dla miłośników tej pięknej i efektownej dyscypliny.

 

Bardziej aktywni i wymagający będą mogli zmierzyć się nie tylko z rywalami, ale i mistrzami, w danych dyscyplinach , o porze ich rozgrywania w Azji. Ma służyć temu właśnie projekt „Zmierz się z mistrzem”. Będziemy mogli za darmo  wystartować w niezliczonej ilości konkurencji. Koszty udziału w imprezie pokryje PZLA.

 

Wystartować może zarówno młodzież szkolna jak i pozostali chętni. „Miasteczko Olimpijskie” będzie otwarte między 1 a 4 września. Program ramowy poszczególnych startów znajdzie się niedługo na stronie organizatorów http://fundacjapzla.pl/ .Opublikowal: Michał Kamiński
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy