Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Sport

2011.10.06 g. 20:18

Finał Warsaw Track Cup 2011

We wtorek zakończył się cykl czterech amatorskich imprez lekkoatletycznych rozgrywanych od początku maja na stadionie Agrykoli. Zawodnicy startujący w minimum trzech mitingach otrzymali okazałe medale. Nagrody otrzymali także najlepsi w kategoriach open i wiekowych.

Imprezy odbywały się we wtorki w godzinach popołudniowych przy świetle jupiterów, co dodawało zawodom uroku, jak i było sporym urozmaiceniem, w porównaniu z częstymi startami ulicznymi. Organizatorem były Ścieżki-Biegowe jak i Klub Biegacza Tempo. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 1000, 1500 i 3000 m. Aby ukończyć cały cykl i zostać ujętym w ostatecznej klasyfikacji, w ciągu czterech imprez należało  wystartować minimum trzy razy. Ostatni bieg dawał szansę zakończenia rywalizacji, lub poprawy swoje wyniku.

 

Podczas każdej z imprez można było bezpłatnie testować buty firmy Nike. Trzeba było przedstawić tylko dokument ze zdjęciem wraz z niezbędnymi danymi. Po ostatnim biegu odbyła się tzw. „Pasta Party” podczas, której zawodnicy spożywali spaghetti. Była to nowość, gdyż taki poczęstunek biegacze głównie otrzymują przy okazji znacznie dłuższych dystansów jak maraton i półmaraton.


Imprezie cały czas towarzyszyła grana na żywo muzyka, jak i spiker komentujący przebieg rywalizacji, dodający startującym otuchy jak i energii niezbędnej na tak wymagających fizycznie dystansach. Biegi na dystansie 1-3 km  z racji interwałego charakteru, znacznie bardziej męczą organizm niż standardowe biegi w jakich mamy okazję uczestniczyć w ciągu całego roku. Spory wysiłek czuło nawet spore grono maratończyków.

 

Na zakończenie imprezy odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Najpierw alfabetycznie byli wyczytywani wszyscy zawodnicy, którym udało ukończyć się cały cykl, a tuż po nich laury zbierali najlepsi w kategoriach open jak i wiekowych. Dodatkowe nagrody otrzymywała najlepsza dziesiątka na każdym z trzech dystansów.

 

Medale Warsaw Track Cup 2011

 

Medale Warsaw Track Cup 2011

 

zdj. www.sciezki-biegowe.pl

 

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajął  dobrze  znany m.in z organizacji treningów przed nadchodzącym Biegiem Niepodległości,  klub 12tri.pl

 

Bieg miał międzynarodową oprawę. Startowali goście z Francji, Wenezueli oraz eksperci Nike pochodzący z różnych krajów. Pobiegł także dwukrotny złoty medalista letnich Mistrzostw Świata Masters z Sacramento, Robert Celiński. O blisko 50 sekund wyprzedził na dystansie 3 km drugie na mecie Wojciecha Starzyńskie z Entre.pl Team.

 

W ostatnich biegach na wszystkich dystansach triumfowali następujący zawodnicy:

 

3000 m:


  • Robert Celiński (ITI Adventure Team) 9:03:77
  • Weronika Zielińska (12tri.pl) 11:06

 

1500 m :

 

  • Piotr łobodziński (Azs Uniwersytet Warszawski) 4:11:15
  • Martna Lewandowska (aleTEMPO) 5:36:25

 

1000 m:

 

  • Sylwester Kuśmierz (Byledobiec Anin) 2:35:64
  • Olga Ziętek (Akademia Triathlonu Warszawa) 3:30:39

 

Następne zawody WTC dopiero za rok, ale już teraz KB Tempo serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na IV Praskę Dychę, tradycyjnie rozgrywaną w pierwszą sobotę listopada w praskim Parku Skaryszewskim im. Ignacego Padarewskiego.

 

Do biegu można już się rejestrować wypełniając formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej http://www.praskadycha.pl . Aby rejestracja przebiegał pomyślnie należy w ciągu trzech dni od zgłoszenia dokonać opłaty wpisowego.


W tym roku Praska Dycha zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Nastąpią bowiem trzy starty: biegu otwartego  jak i Szybkiej Praskiej Dychy przeznaczonej dla osób legitymujących się rekordem życiowym w ciągu ostatnich trzech lat poniżej 45 minut (dobry czas jak na amatora) oraz Nordick Walking.

 

Limit uczestników wynosi 600 osób. Do zobaczenia 6.11 w popularnym „Skaryszaku”.Opublikowal: Michał Kamiński
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy