Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Dla mieszkańca

2008.01.07 g. 19:34

Studenci AM na rzecz WOŚP

Koncert charytatywny
Koncert charytatywny, aukcja oraz stoiska z okolicznościowymi koszulkami, kartkami, kubkami...

 

...to działania jakie planują studenci warszawskiej AM w związku z tegorocznym XVI finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja "WOŚP na AM" przeprowadzana jest IFMSA-Poland Oddział Warszawa.

 

- Prawie w każdym szpitalu, w którym jako studenci medycyny mamy zajęcia, znajduje się sprzęt zakupiony przez Fundację Jurka Owsiaka. Dlatego w tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy włączyć się aktywnie w Finał WOŚP – mówi koordynatorka projektu Monika Romul z IFMSA.

 

Już od poniedziałku 7 stycznia przez cały tydzień w Centrum Dydaktycznym przy ul. Księcia Trojdena 2a i Collegium Anatomicum przy ul. Oczki otwarte będą stoiska, na których będzie można kupić m.in. okolicznościowe koszulki, kartki, opaski, kubki czy apteczki samochodowe.

 

Na 9 stycznia organizatorzy zaplanowali koncert takich wykonawców jak

 

  • Spontane,
  • Overnight,
  • Kabaret Widelec,
  • Fordewind,
  • Konopians.

 

  • W imprezie, która odbędzie się w Klubie Medyk przy ul. Oczki, może wziąć udział nawet 800 osób.
  • Biletem wstępu jest wpłata dowolnej sumy na Fundację WOŚP.
  • W czasie koncertu wolontariusze będą także zbierać datki do puszek.
  • Początek imprezy o godz. 19.00.

 

W piątek 11 stycznia odbędzie się z kolei aukcja przedmiotów pozyskanych przez studentów specjalnie na tę okazję. Licytowane będą m.in. sprzęt medyczny, koszulki z podpisami polskich siatkarzy, książki, płyty dvd z występami kabaretów. Aukcja, którą poprowadzi znany z programu „Europa da się lubić” Conrado Moreno, rozpocznie się o godzinie 20.15 w Centrum Dydaktycznym AM przy ul. Księcia Trojdena 2a.

 

- Zachęcam wszystkich chętnych, nie tylko studentów Akademii Medycznej, do wzięcia udziału w planowanych wydarzeniach. Przy okazji dobrej zabawy można pomóc – mówi Monika Romul.

 

XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia. W tym roku Fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na pomoc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi.

 

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA jest największą na świecie organizacją studencką. Poprzez organizacje krajowe należą do niej studenci z 97 państw. W sumie w ramach IFMSA działa ponad 2 000 000 młodych ludzi. IFMSA - Poland jest organizacją zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy w naszym kraju. W Akademii Medycznej w Warszawie działa IFMSA – Poland Oddział Warszawa.

 Opublikowal: Michał Pawlik
-

Dziś w Warszawie

Jutro w Warszawie

Zobacz także


2010.02.09 g. 23:41

Nasi Partnerzy


2009.12.06 g. 23:04

Warszawa – przecieramy szlaki

Projekt "Przetarty Szlak" - ułatwiamy życie
Nasza Fundacja chce wziąć czynny udział w ułatwianiu życia mieszkańcom stolicy. Również osobom niepełnosprawnym ruchowo, które mogą napotykać trudności w przemieszczaniu się po mieście na wózkach inwalidzkich czy o kulach.

Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy