Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Dla mieszkańca

2011.02.24 g. 17:30

Zgłoś swój pomysł na Europejską Stolicę Kultury 2016

Nabór wniosków dla Warszawy
Ruszył elektroniczny nabór projektów do programu ESK 2016. Pomysły można zgłaszać do 17 marca. Nabór jest zaproszeniem mieszkańców do współtworzenia programu na rok 2016.

Koncepcja zaprezentowana zostanie na wiosnę przed komisją przyznającą tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

 

Warszawa, jako pierwsze z polskich miast kandydujących do tytułu ESK 2016 uruchomiła całkowicie elektroniczną procedurę naboru projektów. System umożliwia przesłanie pomysłu w postaci zwięzłego opisu i załączników graficznych. Do programu stolicy włączonych zostanie około 20 projektów nadesłanych przez mieszkańców (ostateczna liczba będzie uzależniona od jakości złożonych propozycji).

 

Wyboru dokona Kierownik Artystyczny Grzegorz Piątek, w porozumieniu z Pełnomocnikiem Prezydenta m.st. Warszawy ds. ESK 2016, Ewą Czeszejko-Sochacką.

 

- To nie jest konkurs grantowy podkreślają organizatorzy - Dopóki nie mamy tytułu ESK 2016, nie możemy obiecać realizacji projektów. Ale jeśli w czerwcu wygramy, wybrane projekty zostaną poddane dokładniejszej weryfikacji ekonomicznej i organizacyjnej, po to by umożliwić ich realizację. Dlatego na razie prosimy o szkicowe propozycje. Nie dajemy precyzyjnych wytycznych, po to żeby nie wykrzywiać projektów. Wskazówką są dwa podstawowe kryteria oraz wartości zawarte w aplikacji Warszawy z pierwszego etapu konkursu na ESK. Ale warto pamiętać, że dyskusja z tymi wartościami i założeniami też jest możliwa!

 

Więcej o naborze

 

  • REGULAMIN naboru dostępny jest na stronie www.warszawa2016.pl

  • WNIOSKI zgłaszać należy do 17 marca 2011 r. o godz. 16:00.za pomocą formularza internetowego na stronie
    www.esk2016.waw.pl (link dostępny również ze strony www.warszawa2016.pl )

  • Lista wybranych projektów zostanie opublikowana na stronie www.warszawa2016.pl  w terminie do 25 marca 2011 r.

  • KTO MOŻE APLIKOWAĆ:
    - instytucje kultury,
    - organizacje pozarządowe
    - i spółki prawa handlowego.

 

GŁÓWNE KRYTERIA:

zgłaszane projekty powinny wpisywać się w dwie podstawowe idee Europejskiej Stolicy Kultury:

 

  1. Miasto i obywatele – rozumiany jako kreowanie wydarzeń związanych z tożsamością i rzeczywistymi potrzebami miasta, angażujących mieszkańców, przyspieszanie emancypacji wykluczonych grup, pobudzanie rewitalizacji przestrzeni miejskiej i rozwój sektora kreatywnego, umacnianie roli kultury jako jednego z fundamentów życia społecznego.

  2. Wymiar europejski - rozumiany jako kreowanie wartości i wydarzeń z obszaru kultury znaczących dla Europy, podkreślających zarówno różnorodność kultury europejskiej, jak i cechy wspólne, otwarcie nie tylko na kraje Unii Europejskiej, ale również na kraje pozostające poza UE, w tym Bałkany i kraje Partnerstwa Wschodniego, podejmowanie inicjatyw realizowanych w partnerstwie z podmiotami zagranicznymi.

  3. Zgłaszane projekty powinny również korespondować z założeniami aplikacji „Warszawa miasto kandydujące do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016”, która jest dostępna na stronie www.warszawa2016.pl.

 



Opublikowal: Michał Pawlik
-

Dziś w Warszawie

Jutro w Warszawie

Zobacz także


2010.02.09 g. 23:41

Nasi Partnerzy










2009.12.06 g. 23:04

Warszawa – przecieramy szlaki

Projekt "Przetarty Szlak" - ułatwiamy życie
Nasza Fundacja chce wziąć czynny udział w ułatwianiu życia mieszkańcom stolicy. Również osobom niepełnosprawnym ruchowo, które mogą napotykać trudności w przemieszczaniu się po mieście na wózkach inwalidzkich czy o kulach.

Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy