Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Dla mieszkańca

2012.03.14 g. 21:19

Zamień śmieci na bilety


Pierwszego Dnia Wiosny odbędzie się kolejna już, 4 edycja akcji „Kultura to Natura”.

W dniu 21.03.2012 r. pierwszego Dnia Wiosny w godz. 10:00-15:00 na Dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 30 przy ul. Kawęczyńskiej 2 w Warszawie odbędzie się kolejna już, 4 edycja akcji „Kultura to Natura”. Do rozdania 1500 biletów!

 

 

 

 

 

Ideą wydarzenia jest promocja szeroko pojętego recyklingu odpadów wtórnych, przy jednoczesnej promocji kultury. Partnerem akcji jest MPO w Warszawie.

 

Podobnie jak w poprzednich edycjach, mieszkańcy, którzy przyniosą ze sobą opakowania wykonane z papieru, szkła, plastiku, metalu, lub zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny otrzymają m.in. do teatrów, kin, lub muzeów, na najbliższe wydarzenia kulturalne mające miejsce na terenie Warszawy.

 

„W tegorocznej edycji akcji mamy zagwarantowane ponad 1500 biletów – w sumie ponad 40 ośrodków kulturalnych wraz z wejściówkami na inne wydarzenie kulturalne takie jak koncerty – wszystko na terenie Warszawy, dlatego wierzę, że jak w roku ubiegłym akcja sama w sobie będzie dużym wydarzeniem i przyciągnie tłumy Warszawiaków” - mówi Dominik Dobrowolski, Organizator i Pomysłodawca.

 

„Dzięki akcji uświadamiamy sobie jak ważna dla środowiska naturalnego jest odpowiednia gospodarka surowcami wtórnymi. Wierzę, że w ten łatwy i przyjemny sposób przybliżamy sobie istotę jak i potrzebę takich działań, dlatego niezmiernie cieszę się, że Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie może 4 raz z rzędu wesprzeć organizację tej akcji” - mówi Joanna Mroczek, Rzecznik MPO w Warszawie.

 

Aby otrzymać bilet należy przynieść na akcję minimum jedno z poniższych:
· 1 sztukę sprzętu elektronicznego dużego (lodówka, telewizor, komputer)
· 3 sztuki sprzętu elektrycznego małego (świetlówki, suszarki do włosów…)
· 10 butelek lub słoików szklanych
· 10 butelek lub kubeczków plastikowych
· 10 puszek aluminiowych po napojach
· 10 kartonów po napojach (mleku, sokach…)
· 10 zużytych baterii
· 5 kg makulatury
Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 1 bilet, bilety będą rozdawane aż do wyczerpania.

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie jest Głównym Partnerem wydarzenia w stolicy. Spółka w ramach akcji odbierze odpady i przekaże do ponownego przetworzenia.

Szczegółowe informacje o akcji „Kultura to natura” dostępne są na www.mpo.com.pl oraz www.cycling-recycling.eu-

Dziś w Warszawie

Jutro w Warszawie

Zobacz także


2010.02.09 g. 23:41

Nasi Partnerzy


2009.12.06 g. 23:04

Warszawa – przecieramy szlaki

Projekt "Przetarty Szlak" - ułatwiamy życie
Nasza Fundacja chce wziąć czynny udział w ułatwianiu życia mieszkańcom stolicy. Również osobom niepełnosprawnym ruchowo, które mogą napotykać trudności w przemieszczaniu się po mieście na wózkach inwalidzkich czy o kulach.

Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy