Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Dla mieszkańca

2012.03.23 g. 21:18

W BiotechCafe o leczeniu dopasowanym do pacjenta


O możliwościach leczenia i nadziejach związanych z medycyną spersonalizowaną opowie 26 marca 2012 roku w warszawskiej kawiarni naukowej BiotechCafe dr Andrzej Pałucha

 

 

 

 

 

Co to jest medycyna spersonalizowana? W jaki sposób sekwencjonuje się genom człowieka? Do czego może posłużyć informacja zawarta w DNA każdego z nas? Jaką przyszłość ma leczenie chorób genetycznych?

 

Na te i podobne pytania postara się odpowiedzieć dr Andrzej Pałucha, współwłaściciel spółki biotechnologicznej Genomed. Dr Pałucha jest absolwentem Wydziału Biologii UW (1990), doktorat zrobił w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN (1996), następnie odbył podoktorski staż naukowy w Narodowym Instytucie Zdrowia w Warszawie (1997). W latach 2003-2007 był współpracownikiem pracowni sekwencjonowania DNA w IBB PAN.

 

Genomed jest innowacyjną polską firmą biotechnologiczną, której głównym obszarem działalności jest diagnostyka genetyczna połączona z poradnictwem genetycznym. Firma zajmuje się również sekwencjonowaniem, analizą i syntezą DNA na rzecz rynku biotechnologii i nauki.

 

Początek spotkania o godz. 18.00 w kawiarni Francuska30,
ul. Francuska 30, Saska Kępa,Warszawa.


BiotechCafe to kawiarnia naukowa poświęcona dyskusjom o biotechnologii i jej znaczeniu w naszym życiu.
Celem BiotechCafe jest popularyzacja biotechnologii, biochemii, biomedycyny i bionauk . Działa ona non-profit jako inicjatywa doktorantów z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Poprzez cykl wykładów i dyskusji prowadzonych przez zaproszonych prelegentów można zaznajomić się z osiągnięciami biotechnologii, dzięki którym nasze życie zmieniło się na lepsze.-

Dziś w Warszawie

Jutro w Warszawie

Zobacz także


2010.02.09 g. 23:41

Nasi Partnerzy


2009.12.06 g. 23:04

Warszawa – przecieramy szlaki

Projekt "Przetarty Szlak" - ułatwiamy życie
Nasza Fundacja chce wziąć czynny udział w ułatwianiu życia mieszkańcom stolicy. Również osobom niepełnosprawnym ruchowo, które mogą napotykać trudności w przemieszczaniu się po mieście na wózkach inwalidzkich czy o kulach.

Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy