Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Dla mieszkańca

2012.03.26 g. 22:22

Podwójny Czarny Wtorek

Ośrodek "Kibice Razem" i nazwa stadionu Polonii
Przypominamy, że we wtorek 27 marca odbędą się dwa ważne spotkania, na które zaproszeni są kibice "Czarnych Koszul" i nie tylko

 1. o godz. 18.00
  odbędzie się prezentacja ośrodka "Kibice Razem" przy ul. Andersa 29, czyli miejskiego biura przeznaczonego dla spotkań fanów Polonii;

 2. o godz. 19.15
  w klubowej kawiarni "Czarna Koszula" odbędzie się debata z udziałem radnego Rady Warszawy Marcina Rzońcy na temat oficjalnej, miejskiej nazwy stadionu Polonii.

 

 Klub Polonia Warszawa

 

 • ad 1)
  Organizatorzy spotkania przy Andersa 29 ze Stowarzyszenia "Wielka Polonia" uprzedzają, że lokal jest jeszcze przed remontem. Celem spotkania jest konsultacja projektu prac remontowych i programu działania ośrodka. Planowane jest m.in. ogłoszenie projektu na graffiti związane z Polonią (regulamin zostanie wkrótce ogłoszony, na spotkaniu będziemożna zobaczyć miejsce na wrzuty; uwaga, reprezentacyjne pomieszczenie ma ponad 5 metrów wysokości!). "Przypominamy, że nasze biuro chce we współpracy z Wami działać w sposób systematyczny i budować pozytywny wizerunek Polonii. (...) Jesteśmy Biurem Miejskim, ale oczywiście nie przeszkadza nam to uczciwie patrzeć na to co wokół. Między innymi chcemy Was wspierać w profesjonalizacji struktur kibicowskich, tak aby polonijne środowisko umiało dyskutować z władzami klubu i miasta o koniecznych inwestycjach na Konwiktorskiej 6" - zapowiadają organizatorzy środka.


  Więcej informacji na profilu FB (Kibice Razem Warszawa) i pod adresem Wielkiej Polonii


  Wkrótce wystartuje oficjalna strona projektu.


 • ad 2)
  Radny
  Marcin Rzońca na zebraniu Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego Rady Warszawy w dniu 8 lutego wystąpił ze wstępnym wnioskiem o nadanie obiektowi przy ul. Konwiktorskiej nazwy "Miejski Stadion Klubu Sportowego Polonia im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego". Pragnie omówić ten pomysł z zainteresowanym przedstawicielami środowiska polonijnego. Marcin Rzońca jest jednym z sygnatariuszy interpelacji do Prezydent Warszawy z dnia 8 marca w sprawie modernizacji stadionu Polonii.


  Związki gen. Sosnkowskiego z KS Polonia Warszawa omówi historyk sportu dr Robert Gawkowski.


  Generał Kazimierz Sosnkowski
  Wódz Naczelny Wojska Polskiego w czasie II wojny światowej - został patronem stadionu Polonii decyzją Walnego Zebrania KS Polonia Warszawa z dnia 30 października 1938 r., ale nie zostało to dotąd oficjalnie wprowadzone do systemu nazewnictwa miejskiego. W latach 1928-39 gen. Sosnkowski pełnił funkcję prezesa Klubu Sportowego Polonia Warszawa.

 Opublikowal: Michał Pawlik
-

Dziś w Warszawie

Jutro w Warszawie

Zobacz także


2010.02.09 g. 23:41

Nasi Partnerzy


2009.12.06 g. 23:04

Warszawa – przecieramy szlaki

Projekt "Przetarty Szlak" - ułatwiamy życie
Nasza Fundacja chce wziąć czynny udział w ułatwianiu życia mieszkańcom stolicy. Również osobom niepełnosprawnym ruchowo, które mogą napotykać trudności w przemieszczaniu się po mieście na wózkach inwalidzkich czy o kulach.

Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy