Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Dla mieszkańca

2012.11.27 g. 17:53

Muzyka współczesna nie gryzie - spotkanie VI

Spotkania z kompozytorami

W niedzielę 2 grudnia br. Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie”, którego gościem będzie znakomita kompozytorka i wybitny pedagog - Grażyna Pstrokońska-Nawratil.

 

 

 

Spotkanie szóste

Niedziela 2 grudnia 2012 r. godz. 17:00

Lokal Użytkowy, ul. Brzozowa 27/29, Warszawa

 

 

 

Wśród tematów rozmowy o muzyce współczesnej będzie jak najszerzej pojęta inspiracja twórcza, w tym fascynacja naturą - zarówno w mikroskali jak i w wymiarzekosmicznym oraz ścieranie się różnych, czasem skrajnie odmiennych osobowości w procesie edukacji kompozytorskiej.

 

 

 

 

 

Grażyna Pstrokońska-Nawratil studiowała u Stefana Bolesława Poradowskiego i Tadeusza Natansona we Wrocławiu, oraz u Pierre’a Bouleza i Oliviera Messiaena w Paryżu (m.in. muzykę elektroakustyczną). Jest profesorem Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu, gdzie od 1991 r. kieruje Katedrą Kompozycji. Długi czas wykładała także w Poznaniu. Wykonywana często w Polsce i za granicą, jest laureatką wielu nagród kompozytorskich, w tym za całokształt twórczości. Współtworzyła m.in. programy festiwali „Warszawska Jesień” i „Musica Polonica Nova”.

 

Spotkanie bogato ilustrowane muzyką, moderowane przez Małgorzatę Kołcz - kontrabasistkę i organizatora wydarzeń kulturalnych, odbędzie się w niedzielę 2 grudnia o godz. 17:00 w Lokalu Użytkowym (ul. Brzozowa 27/29) przy Rynku Starego Miasta w Warszawie.

 

Wstęp wolny

 

 

Moderator spotkań: Małgorzata Kołcz

 

 

Cykl „Muzyka współczesna nie gryzie” ma na celu propagowanie muzyki współczesnej i jej twórców poprzez ukazywanie ich w szerszych kontekstach kulturowych i społecznych, przy zastosowaniu nowoczesnych technik prezentacji. Celem spotkań jest również przygotowanie słuchaczy do świadomego odbioru muzyki powstającej obecnie.-

Dziś w Warszawie

Jutro w Warszawie

Zobacz także


2010.02.09 g. 23:41

Nasi Partnerzy


2009.12.06 g. 23:04

Warszawa – przecieramy szlaki

Projekt "Przetarty Szlak" - ułatwiamy życie
Nasza Fundacja chce wziąć czynny udział w ułatwianiu życia mieszkańcom stolicy. Również osobom niepełnosprawnym ruchowo, które mogą napotykać trudności w przemieszczaniu się po mieście na wózkach inwalidzkich czy o kulach.

Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy