Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Dla mieszkańca

2013.05.07 g. 11:03

Bezpłatne warsztaty dziennikarskie dla młodzieży

z Mokotowa
Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów „Koncentrat” zaprasza licealistów i gimnazjalistów z Mokotowa na bezpłatne warsztaty twórczego pisania. Pierwsze zajęcia już 18 maja.

Mieszkasz i uczysz się na Mokotowie? Lubisz tworzyć własne teksty, prozę zamieniać w wiersz, bawić się słowami i sprawdzać ich siłę? Chcesz przy tym trochę lepiej poznać swoją dzielnicę?

 

Projekt „Pisze/my z Mokotowa” jest współfinansowany przez Dzielnicę Mokotów m.st. Warszawy, a serwis www.warszawa.pl jest patronem medialnym tej akcji.

 

Projekt „Pisze/my z Mokotowa” - logo

 

Tej wiosny w Cafe Chełmska, kawiarni Lokalna i Kubek w Kubek licealiści i gimnazjaliści związani z dzielnicą będą mogli popracować nad swoim warsztatem pisarskim, spotkać innych młodych ludzi zainteresowanych rozwijaniem umiejętności twórczych, a przy okazji lepiej poznać okolicę, w której mieszkają albo się uczą.

 

– "Zdecydowaliśmy się na pracę w kawiarniach, bo zależy nam na nieformalnej, luźnej atmosferze, która sprzyja uczeniu się nowych rzeczy" – tłumaczy Ola Rzążewska, koordynatorka projektu. I dodaje: – "Zapewniamy dobrą zabawę, mnóstwo motywacji i ćwiczeń, które rozruszają wyobraźnię uczestników. Będziemy wiersze zamieniać w prozę, szukać inspiracji w domowych archiwach i opowieściach sprzed lat. Sprawdzimy się w roli copywriterów, blogerów, autorów romansów i przemówień. Nauczymy się też, jak zacząć pisać, kiedy przed nami leży pusta kartka i nic nie przychodzi nam do głowy".

 

Licealiści i gimnazjaliści, którzy chcą wziąć udział w jednych lub kilku zajęciach, już teraz mogą się na nie zapisywać, wysyłając maila na adres: warsztaty.pisarskie@gmail.com

 

Pierwsze spotkanie 18 maja, a liczba miejsc jest ograniczona.

 

Wszystkie szczegóły dotyczące terminów warsztatów i prowadzących je osób można znaleźć na stronie internetowej: www.warsztatypisarskie.pl/mokotow
Opublikowal: Michał Pawlik
-

Dziś w Warszawie

Jutro w Warszawie

Zobacz także


2010.02.09 g. 23:41

Nasi Partnerzy


2009.12.06 g. 23:04

Warszawa – przecieramy szlaki

Projekt "Przetarty Szlak" - ułatwiamy życie
Nasza Fundacja chce wziąć czynny udział w ułatwianiu życia mieszkańcom stolicy. Również osobom niepełnosprawnym ruchowo, które mogą napotykać trudności w przemieszczaniu się po mieście na wózkach inwalidzkich czy o kulach.

Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy