Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Komunikacja

2013.12.24 g. 14:22

UM nie chce już promować warszawskiego Ikarusa

Z klocków Lego
Zadecydował: "Na chwilę obecną wyczerpaliśmy listę możliwych pól do współpracy w kwestii dalszego promowania z naszej strony projektu Ikarusa 260.04 z klocków Lego." (pisownia oryginalna).

Kilka miesięcy temu zaprezentowaliśmy Państwu autobus Ikarus 260.04 z klocków Lego, pracę Mateusza Wawrowskiego, który był promowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawa. Niestety Urząd m.st. Warszawy wycofał się z wsparcia projektu, argumentując to jak wyżej. Podpisał Przemysław Miller.

 

Warszawski Ikarus z klocków Lego

 

Jeszcze pod koniec października nic nie wskazywało na to, że na początku listopada urząd zrezygnuje z promocji autobusu, a głównie promocji głosowania na niego w konkursie Lego. Głosowanie cały czas trwa. Jest już ponad 4 tysiące głosów. Pomimo wycofania się Urzędu Miasta promocję prowadzimy i zachęcamy do głosowania na warszawski autobus z klocków Lego

 

Szkoda tylko, że nie mogliśmy kupić go dzieciom lub sobie pod choinkę.
I straci n tym promocja komunikacji miejskiej w Warszawie.

 

Mateusz pracuje nad kolejnymi projektami.
Zrealizował niedawno kolejny projekt jakim jest tramwaj Konstal 105Na w malowaniu poznańskiego MPK. Model zdobył uznanie wśród pracowników MPK. Tramwaj ma 35 centymetrów długości, posiada ruchome wózki szynowe oraz pantograf. W środku pojazdu znajdują się czerwone siedzenia i kasowniki. Nie brakuje także w pełni wyposażonej kabiny motorniczego. Motorniczy jest, pasażerowie również. Dodatkowo model może poruszać się po torach Lego. W 2014 roku Mateusz będzie starał się rozbudowywać linię tramwajową, a także zbuduje kolejny tramwaj. Na pewno pojawi się też autobus.

 

Poznański tramwaj

 

Takie zdolności mogłyby świetnie wspierać promocję warszawskiej komunikacji miejskiej. Jak widać promocja warszawskiej KM to tylko podwyżki cen biletów i wprowadzenie zniżkowej karty warszawskiej.
A przecież można wesprzeć Mateusza by skupił się na warszawskich tramwajach i autobusach, tak by zrobić kolekcję taboru komunikacji warszawskiej.
Mogłyby wesprzeć to firmy: ZTM, MZA i TW, Metro i SKM?
Ale jeśli UM wycofał się z tej promocji, to już żadna spółka miejska nie wyda na to ani grosza, bo zakazy idą z góry.
Komuś w UM Mateusz i jego Ikarus się nie spodobał...

 

Warszawski Ikarus i poznański tramwajOpublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy