Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Komunikacja

2013.03.23 g. 18:02

Ręce precz od 175!

NIE dla zmian komunikacyjnych
I remember the 1st time I landed at Chopin Airport more than 2 years ago... since then, I've always taken the 175 to the City Center and back when I had to leave. I suppose 175 has become quite a symbol for me. It's sad to know that ZTM want to erase the line...please don't do it! (Diego Dossena)

Jak widać nie tylko warszawiacy i Polacy nie życzą sobie zmian jakie chce wprowadzić ZTM.

 

Autobus 175

 

Po wysokich podwyżkach cen biletów ZTM rozpoczął próby likwidacji i skracania linii autobusowych.
Warszawiacy sporo zniosą ale jak chce im się odebrać linię 175 z lotniska do Centrum i na Stare Miasto, tego już za wiele.

 

W ciągi niecałych 2 dni, na Fejsbooku skrzyknęło się już ponad 5000 osób, które chcą stanowczo zaprotestować.

 

Oto niektóre z komentarzy:

 

 • Karolina Lipiec
  ej, ale 175 nie tylko dojeżdża na Lotnisko, ale jest jedną z dwóch linii, dzięki której można dotrzeć na UW z metra. Jakoś sobie nie wyobrażam w godzinach szczytu by jechać samym 128, które nie jeździ często ;/ (wiem, że można się przesiadać itp, ale to już przesada).

 • Ewa Blicharska
  pogrzało kogoś.w razie awarii koleji jeszcze niech wskażą konkretną korporację taxi.co za pomysł w ogóle?jena z najbardziej zapchanych linii.

 • Bartłomiej Gaweł
  Już teraz bardzo często wsiadam do 175, tudzież 128 "na wpych", a zdaża się że nie ma dla mnie miejsca. Teraz ludzie będą chyba musieli na dachu jeździc. Pogratulować urzędnikom oderwania od rzeczywistości.

 • Konrad Bagiński
  No sorry, całkowita głupota z tym kasowaniem 175. I to nie tylko dla mieszkańców. Ciekaw jestem w ilu przewodnikach, stronach, forach turystycznych jest napisane "z centrum na lotnisko dojedziesz linią 175".

 • Ola Kubiak
  Nie moga pasazerowie dojechac koleja, bo te nowe pociagi psuja sie na potege. Pomyslowosc urzednikow ztmu zreszta tez. Uczucie straconego czasu w staniu w tunelu srednicowym, bo akurat jednostka sie zepsula, w momencie, kiedy chce sie dostac na lotnisko, odprawic i odstac swoje w kolejce do kontroli bezpieczenstwa i spokojnie odleciec, jest bezcenne. Kazdy, kto wymyslil takie rozwiazanie, powinien odbyc tego rodzaju podroz. Polecam wszystkim z ztm!

 • Magda Zgorzałek
  Przy okazji proponuję też zlikwidować też linię 504, bo przecież, wg tego rozumowania, z Ursynowa na Centralny można prawie dojechać metrem, więc problemów nie ma. Autobusy przecież nie zatrzymują się w ogóle na przystankach, zaczynają w puncie A i kończą w punkcie B i tego należy się trzymać. Eh, co za logika :/ Niedługo nic Żwirkami nie będzie już jeździło a do centrum będzie można się dostać tylko malutkim 128, jeśli jego też nie zlikwidują (w ogóle po co pchać kolejny autobus na Trakt Królewski, jakby ich już tam mało było) ... nadal tego zupełnie nie rozumiem, szczególnie, że na tę trasę oddelegowane są najnowocześniejsze autobusy, a przy okazji też sporo kontrolerów.

 • Joanna Nikorowicz
  Ta likwidacja to chyba jakiś żart. Jak widzę listę linii do skasowania lub skrócenia to się zastanawiam czy osoby, które to zaplanowały w ogóle korzystają z komunikacji miejskiej. Już niedługo na Rakowiec będzie można dostać tylko 188 (wieczne spóźnione i rzadko jeżdżące). Jeden autobus na międzynarodowe lotnisko i połączenie z centrum tylko pociągiem!!!!!!!Co za porażka. Państwo urzędnicy nie zauważyli, że ze 175 nie korzystają tylko osoby jadące na lotnisko ale przede wszystkim mieszkańcy, którzy mieszkają na trasie tego autobusu.

 • Agnieszka Urbańska
  Koleją?? Jaką koleją?? Jak na razie SKM na Okęcie kursuje z częstotliwością 1 x na godzinę, w dodatku nie wszyscy zainteresowani mają dogodną komunikację ze stacjami kolejowymi!
  Od kiedy pamiętam, linia 175 była zwykle jedną z bardziej obleganych, zresztą nie tylko na odcinku docelowym w kierunku Okęcia - zatem nie pojmuję, skąd taki pomysł! Argument o rzekomych oszczędnościach w tym przypadku mam mniej niż za nic.

 • Maciej Sadek Sadowski
  WTF!!!! O.o
  Przecież to nie tylko połączenie z lotniska Chopina, ale też jedno z głównych połączeń UW-Centrum i WUM-Centrum!!!
  GŁUPOTA!!!

 • Dominik Nowak
  Ledwo warszawski ratusz uchwalił dla swych pracowników 43 miliony zł premii, a od razu wyszła na jaw 60-milionowa dziura w budżecie transportu miejskiego, która zostanie zasypana likwidacją autobusu nr 175 i dziewięciu innych linii...

 • Kamila Leciejewska
  no i zgłoszone. Ode mnie ZTM przeczyta: "Autobus 175 mimo funkcjonowania kolei dalej jest pełen ludzi na trasie od Uniwersytetu Warszawskiego do Żwirki i Wigury. Podróżują nim studenci zarówno UW jak i Akademii Medycznej. Osobiście mam przyjemność jeździć nim do pracy na Pruszkowską. Poza 175 mam jedynie 128 które kursuje średnio co 20 min. minięcie się z nim oznacza pewne spóźnienie. Uprzejmie proszę o rozsądne rozważenie problemu i odstąpienie od usunięcia linii 175. "
  Pozdrawiam i trzymam kciuki za walkę z systemem. Bilety drożeją autobusy znikają - ciekawe.

 

Więcej na Fejsie

 Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy