Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kolej

2010.06.23 g. 16:07

Więcej SKM-ek do Legionowa

Od piątku na linii kolejowej z Warszawy do Legionowa pojawią się dodatkowe kursy linii S9. Uzupełnią one ograniczoną z powodu remontu torów ofertę Kolei Mazowieckich.

 

 

Od piątku, 25 czerwca na trasie linii S9 między Warszawą a Legionowem pojawi się 10 nowych składów Szybkich Kolei Miejskich. Większa liczba pociągów S9 wynika z konieczności zastąpienia kursów Kolei Mazowieckich, w związku z utrudnieniami na linii Warszawa-Działdowo.

 

Dla ułatwienia podróżowania pasażerom Kolei Mazowieckich, którzy korzystają z biletów kolejowych, w 3 pociągach linii S9 będą honorowane bilety KM. Będą to kursy: o godz. 13.36 i 19.21 z Warszawy Gdańskiej do Legionowa Piaski oraz o godz. 20.49 z Legionowa do Warszawy Gdańskiej.

 

- Przy obecnych ograniczeniach technicznych w ruchu kolejowym na linii z Warszawy do Działdowa, nowy rozkład linii S9 w połączeniu z podstawową ofertą KM, jest rozwiązaniem optymalnym. W trakcie prac nad rozkładem starano się uruchomić możliwie dużo połączeń w trakcie szczytów przewozowych oraz rozłożyć w miarę równomiernie pociągi S9 i KM w ciągu doby w poszczególnych kierunkach - czytamy w oficjalnym komunikacie Zarządu Transportu Miejskiego.

 

 

Fot. Mateusz Romian

 Opublikowal: Mateusz Romian
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy