Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kolej

2010.06.26 g. 13:45

Tu za dwa lata będzie nowy PKP Stadion

Jak teraz wygląda dworzec przy Narodowym? (Foto)
W ostatnich dniach poznaliśmy trzy firmy, które zgłosiły się do przetargu na modernizację dworca PKP Stadion. Sprawdziliśmy, jak stacja wygląda teraz - na kilka miesięcy przed remontem.

Modernizacja dworca ma rozpocząć się pod koniec tego roku. Oddanie odnowionej stacji planowane jest na pierwszy kwartał roku 2012.

 

Do przetargu na wykonanie prac zgłosiły się trzy firmy. Najniższą propozycję zgłosiło konsorcjum ZAB-BUD. Wykonanie robót zaoferowały także dwie inne firmy: sochaczewska firma "Winnicki" oraz polsko-hiszpańskie konsorcjum.

 

Na nowym dworcu pasażerowie w zdecydowanie łatwiejszy sposób będą mogli uzyskać informację na temat kursowania pociągów. Wszystko to dzięki nowoczesnemu, bardziej przejrzystemu systemowi informacji oraz modernizacji nagłośnienia na stacji. Zamontowany zostanie także system monitoringu, wymienione posadzki, wejście do budynku, a także system wodno-kanalizacyjny, wentylacyjny i elektryczny. Odnowiona zostanie przestrzeń, w której obsługiwani będą pasażerowie. Otoczenie dworca uzyska z kolei schludny charakter, między innymi dzięki posianiu trawą skarp otaczających stację.

 

Poniżej galeria aktualnych zdjęć dworca PKP Stadion. Autorką fotografii jest Joanna Szczerba.Opublikowal: Mateusz Romian
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy