Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kolej

2011.07.06 g. 15:35

Weselej na dworcu Śródmieście

Warszawskie pokolorowane dworce
Kolejny nasz dworzec został odmieniony w ramach akcji Let’s Color. Artyści z Good Looking Studio wyjątkowymi obrazami ożywili perony dworca Warszawa Śródmieście, a wcześniej Powiśle.

Dzieła, oprócz energetycznych barw, mają też akcenty miejskie. Wśród nich królują warszawskie symbole, takie jak: kolumna Zygmunta, Syrenka czy Pałac Kultury i Nauki.

 

Kolorowe obrazy na Dworcu Śródmieście

 

Żywe kolory zawitały właśnie na dworzec Warszawa Śródmieście, dodając mu miejskiej energii i optymizmu. Artystom z Good Looking Studio, którzy wspierają inicjatywę Let’s Color od samego początku, nie wystarczyło, że w maju wraz z mieszkańcami stolicy pomalowali dworzec Warszawa Powiśle. Dodawanie koloru do rzeczywistości spodobało im się tak bardzo, że postanowili ożywić również perony dworca Warszawa Śródmieście.

 

Kolorowe obrazy na Dworcu Śródmieście

 

Artyści są również autorami wzorów, powstałych na peronach dworca. Z kolorowych brył wyłaniają się symbole miasta, które witają wracających do domów warszawiaków oraz odwiedzjących stolicę turystów. Na obrazach widać więc kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski, warszawską Syrenkę oraz Pałac Kultury i Nauki.

 

Kolorowe obrazy na Dworcu Śródmieście

 

W tym roku projekt Let’s Color dotarł do Polski, aby wspólnie z mieszkańcami Warszawy, Sopotu i Krakowa ożywić dworce kolejowe za pomocą barw. Początkowo projekt Let’s Color miał objąć dworce: Warszawa Powiśle, Sopot Główny i Kraków Płaszów. Dodatkowo kolor rozprzestrzenił się również na dworcu Warszawa Śródmieście, dodając mu pozytywnej energii.

 

Kolorowe obrazy na Dworcu Śródmieście

 

Wcześniej mieszkańcy Warszawy wraz z polskimi artystami, którym przewodniczył znany rysownik Przemysław „Trust” Truściński, odmienili oblicze dworca Warszawa Powiśle. Kolejne miasto, w którym akcja Dulux Let’s Color zostawiła swoje kolorowe ślady, to Sopot.  Każdy, kto chciał nadać nowy, barwny i energetyczny charakter dworcowi w Sopocie, mógł dołączyć do wspólnego malowania w sobotę 25 czerwca 2011 roku i pomóc upiększyć jego gmach.

 

 

Malownie Dworca Powiśle

 

A już 23 lipca 2011 roku niezwykła przemiana czeka dworzec Kraków Płaszów.

 

Warszawa pozdrawia Kraków i Sopot!

 

Do akcji może dołączyć każdy, kto pragnie zmieniać świat na piękniejszy.
Do tej pory Let’s Color rozprysnął feerią kolorów m.in. w Brazylii, Francji, Indiach, RPA, Holandii, Turcji czy Wielkiej Brytanii.

 

Zdjęcia z materiałów prasowych Euro RSCG SensorsOpublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy