Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Tramwaje

2010.07.12 g. 08:57

Cały lipiec bez tramwajów na Służewcu

Wyłączone pętla Służewiec, Marynarska i Wołoska

Do 30 lipca pętla Służewiec, a także ulica Marynarska i Wołoska, wyłączone będą z ruchu tramwajowego. Wszystko w związku z budową trasy N-S.

 

W części aktualnej pętli u zbiegu Marynarskiej i Suwak znajdzie się fragment węzła, łączącego ulicę Marynarską z trasą N-S. W związku z tym konieczne jest przesunięcie krańcówki.

 

 

Powiększą pętlę tramwajową

 

Przy okazji nowa pętla na Służewcu zostanie także powiększona. Po zmianach, zamiast dwóch peronów dla wysiadających, pasażerowie będą mogli korzystać już z trzech. Wybudowany zostanie także jeden, wspólny przystanek dla wsiadających. "Znacznie ułatwi to pasażerom korzystanie z komunikacji - do tramwajów wszystkich linii będą mogli wsiąść z tego samego przystanku, bez konieczności sprawdzania, który tramwaj ruszy pierwszy i przechodzenia pomiędzy peronami - pisze w komunikacie ZTM.

 

 

Do pracy dojedziesz autobusem

 

Na czas remontu, ZTM uruchomił dwie autobusowe linie zastępcze. Autobus Z17 jeździć będzie z Metra Wilanowska, Aleją Wilanowską i Marynarską do skrzyżowania ze Żwirki i Wigury. Z kolei linia Z44 rozpoczynać będzie bieg przy Metrze Wierzbno, skąd Woronicza, Wołoską i Aleją Wilanowską dojeżdżać będzie do Metra Wilanowska. W godzinach szczytu, będzie ona kursować nawet co 3-4 minuty, natomiast Z17 co 5-6 minut.

 

Z kolei linie 17 i 18, które ze względu na wyłączenie z ruchu nie będą mogły kursować na swoich normalnych trasach, będą jeździć do pętli Woronicza. Zawieszona zostanie natomiast linia 44.

 

Aktualnie trwa akcja, mająca na celu poinformowanie mieszkańców o zmianach. Od dziś do środy, w godzinach porannych, na wszystkich stacjach metra emitowane będą komunikaty głosowe, a na stacji Wilanowska i Wierzbno w godzinach 7-15 prowadzone będą dyżury informatorów ZTM. W warszawskich tramwajach umieszczonych zostanie ponadto 50 tysięcy ulotek informacyjnych.

 

 

Zobacz mapkę linii zastępczych

 
Opublikowal: Mateusz Romian
-

Dziś w Warszawie

Jutro w Warszawie

Zobacz także


2010.02.09 g. 23:41

Nasi Partnerzy


2008.03.25 g. 22:37

Pierwszy tramwaj elektryczny w Warszawie

Trochę historii
Przebudowę i prace elektryfikacyjne warszawskich tramwajów poprzedziły działania projektowe i konkursowe. Miasto już w 1902 roku podjęto pierwszą próbę elektryfikacji.

Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy