Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Zdrowie

2010.12.03 g. 20:29

5 złotych minut, czyli impreza na 112

Pierwsza pomoc przedmedyczna - cykl koncertów

06 grudnia 2010 r. w Sali Kongresowej w Warszawie odbędzie się cykl koncertów zorganizowanych przez Fundację Prometeusz, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Cykl koncertów jest zwieńczeniem rocznego cyklu szkoleń dla młodzieży szkolnej z ratownictwa medycznego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Event promuje ideę udzielania pierwszej pomocy. Podczas wspólnej zabawy z młodzieżą,  Fundacja będzie uczyć jak skutecznie uratować komuś życie oraz jak ważne jest pierwsze 5 minut dla życia i zdrowia w sytuacji nagłego zdarzenia.

 

- Wiedza na temat udzielanie pierwszej pomocy w większości przypadków nie jest wysoka. – mówi Jacek Szyzdek, Prezes Fundacji Prometeusz – tymczasem udzielnie pomocy przedmedycznej jest stosunkowo proste i nawet młodzież szkolna może uratować komuś życie, jeśli przyswoi sobie kilka podstawowych zasad.

 

Misją Fundacji Prometeusz jest wdrażanie zgodnego z międzynarodowymi standardami automatyzmu postępowania z osobą potrzebującą pomocy. Istotnym celem działań Fundacji jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie udzielania pierwszej pomocy, poprzez prowadzenie szkoleń z zakresu medycyny ratunkowej dla osób niezwiązanych ze środowiskiem medycznym. Fundacja stara się odpowiedzieć na zapotrzebowanie społeczne w zakresie zapewnienia fachowej wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat ratowania życia ludzkiego.-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy