Nie odnotowano żadnych poważnych incydentów.
W sprawnym przebiegu zgromadzeń pomagały służby porządkowe organizatorów oraz inne służby miejskie.
Zabezpieczenie zgromadzeń, które w dniach 11-14 września odbyły się w Warszawie, poprzedziły spotkania z ich organizatorami w Komendzie Głównej i Komendzie Stołecznej Policji. Omawiano sposób organizacji i przebiegu demonstracji. Poczynione na tych spotkaniach ustalenia zostały w pełni zrealizowane.
W trakcie manifestacji policjanci współpracowali z organizatorami zgromadzeń oraz powołanymi przez nich służbami porządkowymi. Przekazywali informacje na temat drobnych incydentów, na które służby porządkowe organizatorów szybko i sprawnie reagowały. Policjanci kierowali ruchem drogowym, nadzorowali parkingi specjalnie zorganizowane dla autokarów z terenu całego kraju. Pomagali w dotarciu na miejsca zbiórek uczestników i w czasie ich rozchodzenia się.
Mimo iż w zgromadzeniach brało udział wiele tysięcy ludzi ich przebieg odbył się bez jakiegokolwiek poważnego incydentu.
Po raz pierwszy w trakcie zabezpieczenia wykorzystano też policjantów z nowoutworzonego Zespołu Antykonfliktowego Policji. Specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze mieli za zadanie cały czas pozostawać w kontakcie z organizatorami zgromadzeń, tak aby wymiana informacji pomiędzy służbami zabezpieczającymi demonstracje, a jej uczestnikami była jak najlepsza.
Podczas czterodniowych manifestacji Policja współpracowała także z Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m. st. Warszawy. Zabezpieczenie tak wielkiej demonstracji wiązało się z zaangażowaniem wielu służb miejskich między innymi Straży Pożarnej, Pogotowia i Straży Miejskiej. W związku ze zmianami w organizacji ruchu drogowego wstrzymywany był ruch tramwajów, a komunikacja autobusowa kierowana na trasy zastępcze. Utrudnienia w ruchu drogowym dotyczyły ścisłego centrum miasta, głównie jednej z podstawowych arterii – Al. Jerozolimskich, Mostu Poniatowskiego i Al. Poniatowskiego.
Wszystkie informacje dotyczące utrudnień w ruchu przekazywane były do policyjnej infolinii, gdzie kierowcy mogli uzyskać informacje o wyłączeniach ulic z ruchu i zalecanych objazdach. Informacje o utrudnieniach zamieszczane były też na bieżąco na internetowej stronie Komendy Stołecznej Policji.