W drodze do sukcesu musiał pokonać ponad 4500 osób. Dzięki swojej determinacji wygrał nie tylko zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, ale także bezpłatny I semestr studiów w Wyższej Szkole Logistyki oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Michał jest uczniem klasy maturalnej w warszawskim Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych. Jedną z jego największych pasji jest wędkarstwo. Interesuje się również samochodami ciężarowymi. W olimpiadzie logistycznej startował od pierwszej edycji, zajmując coraz wyższe lokaty, by w końcu dojść do finału. Za swój wysiłek Michał zostanie zwolniony z części pisemnej egzaminu zawodowego. Będzie miał też możliwość darmowego studiowania na I semestrze w Wyższej Szkole Logistyki.
Michał Wiśniewski
W tegorocznej olimpiadzie niepokonany był Artur Rona z Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie, który zdobywając 82,5 pkt. na 100 możliwych wygrał rywalizację.
Finaliści III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej otrzymali częściowe zwolnienie z czesnego na studiach w WSL, a wysokość tego zwolnienia była uzależniona od miejsca, jakie zdobyli. Wszyscy natomiast zostali zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, wśród których znalazły się między innymi: laptopy, konsole Sony PSP, dyski przenośne, a także zestawy upominków (walizka, plecak, zestaw piknikowy) ufundowanych przez firmę Dachser, prenumeraty pism logistycznych, książki o tematyce logistycznej i programy Cartall Truck od firmy Emapa. Dla trzech najlepszych olimpijczyków firma Kuehne + Nagel ufundowała natomiast płatne praktyki logistyczne!
Najlepszą Szkołą III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej został Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie.
Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych w Warszawie jest jedyną szkołą z województwa mazowieckiego, która zakwalifikowała się do finału olimpiady logistycznej.
III Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna rozpoczęła się 22 października 2010 roku. Wówczas do I etapu przystąpiło 4673 uczniów ze 175 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Przez sześćdziesiąt minut odpowiadali na czterdzieści pytań, opracowanych przez Komitet Naukowy. Rozwiązując test jednokrotnego wyboru sprawdzali swoją wiedzę z zakresu terminologii logistycznej, umiejętności zarządzania zamówieniami, zakupami, dostawami oraz magazynami, a także z technik i technologii w procesach logistycznych.
Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 613 uczestników ze 100 szkół. Półfinał odbył się 10 grudnia 2010 roku w dwunastu miastach Polski. Ostateczna rozgrywka odbyła się 18 marca 2011 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki. W finale startowało 53 uczniów.
Finaliści olimpiady wraz z nauczycielkami pierwszej trójki
„W ciągu tych trzech lat olimpiada stała się jednym z najważniejszych wydarzeń z zakresu edukacji logistycznej w naszym kraju. Najlepiej świadczy o tym ciągle rosnąca liczba uczestników. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że fakt ten doceniły też firmy z branży, które chętnie wspierają finansowo organizację tego wydarzenia.” – podsumował sukcesy olimpijczyków Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL.
Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu.
Patronat Honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Infrastruktury.
Partnerami merytorycznymi olimpiady są:
Sponsorem Strategicznym została firma CHEP.
Przedsięwzięcie wspierają również firmy:
Agrobex, DPD, Emapa, Panopa, Dachser, VW Poznań, Omega-Pilzno (sponsoring złoty) oraz Still, TSLogistic, Epicor, Kuehne+Nagel, Raben, L-Systems, DHL Express, Kontenerowy.pl, (sponsoring srebrny).
Patronat medialny:
Czasopismo „Logistyka”, dziennik "Polska Głos Wielkopolski", "EuroLogistics", "TSL Biznes", „TopLogistyk”, „Logistyka a Jakość”, „Nowoczesny Magazyn”, „Transport i Spedycja”, Radio Planeta.fm, Perspektywy.pl, Logistyka.net.pl, Spedycje.pl, dlaStudenta.pl, Studentnews.pl, Forumtransportu.pl, Etransport.pl.