Młodzi, tańczący warszawiacy, zapewne zawojują swym tańcem co najmniej pół świata.
Postanowili uświetnić MDT
Fot. Radek Świątkowski
Międzynarodowy Dzień Tańca
To święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego będącego pod auspicjami UNESCO.
Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges'a Noverre'a.
Z okazji Dnia Tańca każdego roku inny artysta związany z tą sztuką przygotowuje orędzie adresowane do tych, którzy uprawiają i kochają taniec.
Coś o Stowarzyszeniu tancerzy
Co to jest B’Art?
B’Art. Stowarzyszenie Artystyczne tworzą młodzi ludzie, których pasją jest przede wszystkim teatr i taniec. Poprzez tworzenie spektakli, organizację warsztatów, projektów i wydarzeń kulturalnych, podejmowanie ciekawych inicjatyw, promuje twórców młodego pokolenia. Stowarzyszenie wspiera zarówno amatorów jak i profesjonalistów, którzy rozpoczynają karierę artystyczną.
Pomysł zawiązania stowarzyszenia narodził się w grupie ludzi, którzy choć są młodzi mają na swoim koncie udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych, zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich. Tworzyli spektakle teatralne i taneczne, choreografie, scenariusze, realizowali projekty w kraju i za granicą, są laureatami nagród w konkursach i festiwalach. W swej pracy stawiają przede wszystkim na realizację autorskich projektów, w których chcą zwracac uwagę na ważne problemy i zjawiska społeczne.
Stowarzyszenie powstało w czerwcu 2013r., „Jego” jest pierwszym spektaklem, który został zrealizowany wyłącznie ze środków Stowarzyszenia.
O spektaklu:
Bohaterem spektaklu „JEGO” jest współczesny mężczyzna. Nie jest idealny, nie jest twardy, nie jest macho. Próbuje radzić sobie z problemami, które go dotykają, ale czasem bywa bezsilny. Odrzuca autorytety, dręczą go wspomnienia z dzieciństwa, praca staje się rutyną a kontakty z przyjaciółmi stają się płytkie. Chce wyrwać się ze smutku, nie poddać depresji, ale stłamszony niemocą sprostania wymaganiom otoczenia, coraz bardziej zamyka się w swoim własnym wewnętrznym złudnym azylu, będącym połączeniem snów i marzeń, obrazów z przeszłości i przyszłości. Spektakl nie daje jasnych odpowiedzi, nie pokazuje gotowych rozwiązań. Spektakl skłania do refleksji, do zwrócenia uwagi na ludzi wokół nas, którzy poprzez swoją nadwrażliwość stoją z boku próbując odnaleźć się w świecie rzeczywistym, a tak naprawdę po cichu wołają o pomoc.
Kogo tam można zobaczyć?
Występują:
Joanna Bąkowska, Santiago Bello Labrador, Anna Bul, Jakub Chocholski, Magdalena Czerwińska, Dominika Dąbkowska, Dorota Dmochowska, Urszula Dral, Marcin Furga, Adam Hadi, Karolina Korczak, Adam Kuza, Bernard Lewandowski, Maja Piątkowska, Kaja Sońta, Zuzanna Żółtowska.
Choreografia: Paweł Michno, Dorota Dmochowska
Reżyseria: Grzegorz Pohl
Kostiumy: Zofia Hertel i Norbert Bajan
Premiera spektaklu odbyła się w lutym 2014r.
Spektakl został wyprodukowany przez B’Art Stowarzyszenie Artystyczne
Spektakl odwołany
Zapraszamy:
29 kwietnia 2014r.,
wtorek, godz. 19:00
Teatr RAMPA,
ul. Kołowa 20
Bilety: