Exodus jest wspólnym projektem sześciu grup teatralnych z:
Celem twórców jest stworzenie w przyszłości regularnego planu działań posiadających swoją tożsamość organizacyjną i artystyczną. Exodus jest wizytówką inicjatywy stworzenia prawdziwego European Theatre.
Projekt Exodus porusza problemy tożsamości kulturowej, poszukiwania przez ludzi „Ziemi Obiecanej” i sposobów jej odnajdywania. Na scenie nie ma aktorów lecz prawdziwi ludzie i ich prawdziwe historie: weteran Albańskiej UCK, który walczył w Kosowie o swoją „Ziemię Obiecaną” i zapłacił za to wysoką cenę. Afrykański imigrant, który narażając się na ogromne niebezpieczeństwo przepłynął morze razem z innymi, aby dotrzeć do Europy. Marynarz z Maltańskiej Floty Wojennej, który brał udział w wielu patrolach i misjach poszukiwawczo-ratowniczych. Włoch z południa, którego ojczystym językiem jest starożytny dialekt grecki, którym posługuje się obecnie już tylko kilkaset osób; prawdziwe dziedzictwo obszaru Magna Graecia we Włoszech, odkrytego przez greckich kolonistów 800 lat p.n.e.
Jerozolima jest ikoną wszystkich „Ziem Obiecanych” skupiającą w jednym miejscu trzy monoteistyczne religie, będącą jednocześnie areną ich konfliktów.
Polski reżyser i aktor Maciej Adamczyk, dyrektor artystyczny Teatru Porywacze Ciał zabierze widownie w podróż „na żywo” po Świętym Mieście. Będąc uzbrojonym w kamerę z możliwością przesyłania obrazu do miejsca w którym aktualnie będzie prezentowany spektakl, odwiedzi najważniejsze miejsca Jerozolimy prowadząc jednocześnie wywiady z ludźmi napotkanymi na ulicach. Jego akcja będzie ryzykowna pod względem technicznym i organizacyjnym, ale na pewno zaskakująca i nowa każdego dnia.
Grupa tworząca projekt Exodus każdego tygodnia uzupełnia swój blog.
Opisują tam swoje doświadczenia i historie, odnosząc się przede wszystkim do poszukiwań „aktorów” do Exodusu.
Reżyseria:
Muzyka:
Dyrektor Artystyczny: