Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Kultura

2006.11.20 g. 08:48

Warsztaty taneczne

w obsadzie międzynarodowej
Egurrola Dance Studio i Fundacja Cinema Art zapraszają tancerzy - zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich - na bezpłatne, otwarte warsztaty tańca współczesnego prowadzone przez choreografów europejskich i azjtackich.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu Pointe to Point Forum Tańca Azja – Europa, którego celem jest stworzenie młodym dynamicznym i poszukującym artystom tańca platformy wspólnej kreacji i dialogu poprzez taniec. Do tej pory Pointe to Point zainspirował do pracy i współpracy ponad 100 tancerzy i choreografów z Europy i Azji, umożliwiając im zaprezentowanie swoich wizji na współczesną sztukę i świat poprzez środki ekspresji ruchowej.

 

Otwarte dla warszawskich tancerzy warsztaty odbędą się 23 listopada w godzinach 10:00-13:00 w jednej z siedzib EGURROLA DANCE STUDIO  przy Al. Jerozolimskich 91. Egurrola Dance Studio to największa i najnowocześniejsza szkoła tańca w Polsce założona i prowadzona przez utytułowanego tancerza i choreografa - Agustina Egurrolę. Szkoła oferuje w ramach kursów bogaty wybór stylów tanecznych, organizuje warsztaty taneczne takie jak Jazzmania, HipHopMania, Salsomania, Europejskie Spotkania Taneczne oraz obozy taneczne. Jest również jednym ze współorganizatorów Pointe to Point.

 

W Warszawie odbywa się niewiele wydarzeń promujących taniec, a zwłaszcza taniec współczesny. Pointe to Point, bazując na fali zainteresowania publiczności tańcem, może przyczynić się do zmiany tej sytuacji - duża promocja oraz udział w Forum tancerzy z prawie dwudziestu krajów, a co za tym idzie - instytucji, umożliwi warszawskim instytucjom kultury, choreografom i tancerzom podjęcie współpracy z artystami i instytucjami zagranicznymi. 30 młodych europejskich i azjatyckich tancerzy i choreografów spędzi w Warszawie 8 dni, wspólnie trenując oraz wymieniając doświadczenia. Zwieńczeniem pracy będzie wspólnie przygotowany spektakl, inspirowany dziełami współczesnych artystów plastyków,  zaprezentowany w FABRYCE TRZCINY.

 

23 listopada warsztaty dla tancerzy prowadzić będą:

 

Bruno Pradet z Francji.

  • Wraz z  Richardem  Mouradian, Didier Théron, Hervé Diasnas oraz Vilcanota występował w całej Francji oraz wielu innych krajach, głównie we Włoszech i Luksemburgu. Przez sześć lat był współ-choreografem Compagnie du Pied Gauche, gdzie stworzył i tańczył w kilku spektaklach. Jego twórczość inspiruje gra słów, absurd oraz głębokie spojrzenie w ludzkie zachowanie.

 

Paulina Maria Wycichowska z Polski

  • Tancerka, nauczycielka i choreograf. Absolwentka Wyższej Szkoły Tańca Współczesnego na uniwersytecie w Kent. Ukończyła również Szkołę Baletową w Poznaniu, w której pracuje od 1998 roku. Występowała m.in. w Polskim Teatrze Tańca oraz Londyńskiej Szkole Tańca Współczesnego. Stworzyła kilka własnych układów choreograficznych dla teatru w Poznaniu oraz Szkoły Tańca w Londynie.

 

Alden Lugnasin z Filipin

  • Tancerz, choreograf, dyrektor artystyczny Baletu Filipińskiego. Pracował jako choreograf dla Międzynarodowego Festiwalu Tanecznego w Connecticut w USA. Jego najważniejsze prace choreograficzne to „Romeo i Julia”, Golpiadu Makimallo, czy Piotruś Pan.

Chiyo Ogino z Japonii

  • Pracowała w Japonii, Korei i Francji. Przejawia nadzwyczajne zdolności muzyczno – taneczne. Grała główną rolę w filmie Rainera Oldenfolfa „Marco 8” oraz „Marco 9”. Gra ważne role w Przenośnym Projekcie Choreograficznym w Monochrome Circus.

 

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać sposób pracy wszystkich choreografów, mogą się spodziewać zarówno techniki tanecznej, jak i zajęć z improwizacji ruchowej.

 

Zgłoszenia można przesłać na adres e-mail w terminie do 20 listopada br. Potwierdzenie zakwalifikowania na warsztaty uczestnicy otrzymają w dniu 21.11.2006.

Udział w Warsztatach jest bezpłatny.

 

Pointe to Point organizują Fundacja Azja-Europa z Singapuru oraz Fundacja Cinema Art., Egurrola Dance Studio i Fabryka Trzciny we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa.

 

Serdecznie zapraszamy.



Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy