Obszerna formuła festiwalu łączy dokonania estetyczne pozornie odrębnych obszarów twórczości, prezentując publiczności takie dziedziny twórczości, jak: muzyka elektroniczna, jazzowa i eksperymentalna, animacja, video-art, teatr, taniec nowoczesny, pokazy filmów niezależnych czy interaktywne instalacje.
Program wydarzeń w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, ul. Kredytowa 1
25 listopada
Natural Beat Band, godz. 19.00
Nikt nie wie, jak brzmiała muzyka z neolitu i prawdopodobnie nigdy się tego nie dowie. Instrumentarium perkusyjne, jak również melodyczne jest z jednej strony środkiem ale też i współczesną inspiracją do znalezienia przez zespół Natural Beat Band odpowiedzi na pytanie, jak wyglądała kultura muzyczna naszych najstarszych przodków.
26 listopada
Free Dancing, godz. 18.30
Nietypowy zespół jazzowy Henryka Gembalskiego, który jest bez wątpienia jednym z najwybitniejszych polskich skrzypków jazzowych. Jako wykładowca na Akademii Muzycznej w Katowicach, Gembalski jest jednym z niewielu na świecie nauczycieli oddanych uczeniu skrzypiec jazzowych. Techniczne mistrzostwo jego instrumentu jest powalające w odbiorze zarówno słuchowym, jak i wzrokowym. Ponadto jego zdolność kontrolowania efektów elektronicznych na żywo czyni z niego jednoosobową sekcję smyczkową.
27 listopada
Sol et Luna, godz. 21.00
Duet Saby Zuzanny Krasoczko i Mieczysława Litwińskiego. Ich muzyka jest "harmonijna i tętniąca życiem", cechuje ją "doskonałe wyczucie chwili, poczucie mikrokosmicznego szczegółu", i "często brzmi jak zasłyszana na ulicy cudowna melodia" (The New York Times). Wywołała ogromny oddźwięk i zdobyła sobie uznanie ze strony zarówno słuchaczy jak i krytyków w Ameryce i Europie. John Schaefer w swojej książce "New Sounds - A Listener's Guide to New Music" (Harper & Row, Londyn, 1987) opisuje ją jako "przejmująco piękną". Mieczysław Litwiński jest śpiewakiem o "wirtuozowskiej skali głosu" (The New York Times") i "niezwykłą osobowością sceniczną" (The Village Voice).
1 grudnia
Cytula, godz. 20.00
Trio Mieczysława Litwińskiego, kompozytora, śpiewaka, multiinstrumentalisty, Tadeusza Sudnika, legendarnego wykonawcy live electronics oraz Krzysztofa Knittla, jednego z najważniejszych kompozytorów Polskiej muzyki współczesnej, wykonawcy, realizatora utworów komputerowych i elektroakustycznych, jak również twórcy instalacji dźwiękowych, autora utworów na orkiestrę, chóry i zespoły kameralne. Trio jest potencjałem trzech wirtuozów polskiej sceny elektroakustycznej, które może przybrać dowolną formę nadaną im przez znakomicie kontrolujących jego kształt wykonawców.
Wstęp wolny.
Informacje w PME: Zespół Edukacji Dorosłych, tel. (022) 8277641 w. 261.