DRUGI POKÓJ W DRUGIEJ STREFIE
Koncert teatralny już 30 kwietnia 2008 r
Z okazji obchodów Roku Zbigniewa Herberta 30 kwietnia odbędzie się spektaklu „Drugi Pokój” w wykonaniu Beaty Bójko, Kamili Pawłowskiej, Sylwestra Biragi i Tomasza Zaroda. Muzykę na żywo wykonywać będzie Marek Papaj.
Na tekst „Drugiego pokoju” w połączeniu z poezją Herbreta można spojrzeć z wielu punktów widzenia. Bo z jednej strony Herbert stawia nas wobec problemu samotności ludzi starych, nikomu niepotrzebnych, stanowiących tylko zawadę dla innych. Zbędny balast. Brutalne i do bólu prawdziwe. Ale tak naprawdę starość jest tłem dla rozegrania dramatu ludzi wciąż jeszcze aktywnych życiowo, jednak obciążonych brakiem wzajemnego zrozumienia. Tych dwoje „osaczonych” przez starość miota się w czterech ścianach, obija o siebie i marzy, że przestrzeń drugiego pokoju, zajętego przez ową starość, że zdobycie tej przestrzeni może zwrócić im wolność, poczucie szczęścia, radość życia. Nie może. O tym mogą przekonać się dopiero wchodząc do drugiego pokoju. Pokoju starości. Pokoju zbędnego balastu. Ciemnego kresu. Na nikogo nie czeka nagroda. I nie pomogą żółte tapety...
Na spektakl premierowy w dniu 30 kwietnia g.20.00
Wstęp wolny! Prosimy rezerwować 606 295 607.
JA, FEUERBACH – POŻEGNANIE Z TYTUŁEM
Ostatnie spektakle 13 i 14 maja 2008 g.20.00
Premiera spektaklu Ja, Feuerbach odbyła się 5 października 2006 roku. Ten „koncert znakomitego solisty” jakim jest Tomasz Zaród – jak pisali krytycy - grany był ponad 40 razy. Po dwóch sezonach, spektakl schodzi z afisza Drugiej Strefy. Ostatnie przedstawienia już 13 i 14 maja 2008 roku.
Informacja o spektaklu:
... kimże jest Feuerbach? Kimże ja jestem? Jestem nikim, jestem zerem, jestem człowiekiem zerowym... to nie dewiza życiowa bohatera sztuki Tankreda Dorsta „Ja, Feuerbach”, ale jego świadomość artystyczna, a także ta codzienna, zwyczajna, ludzka. Tragedia Feuerbacha polega na niemożności realizowania się w życiu, w świecie, w sztuce. Dlaczego? Z powodu arogancji otaczającej go rzeczywistości i problemów w znalezieniu właściwych relacji pomiędzy nim, a otoczeniem. To także dramat człowieka pozbawionego możliwości wykonywania pracy. Bezrobotnego aktora, któremu do życia musi wystarczyć własna wyobraźnia. ... aktor chce pracować, chce pokazać, co sobie przez noc przemyślał (...) a reżyser każe mu czekać...!
„Ja Feuerbach” to koncert znakomitego solisty, którym okazuje się Tomasz Zaród. Rolę prowadzi spokojnie, jego Feuerbach jest opanowany, mówi powoli i wyraźnie, jakby było mu już wszystko jedno. Aż do momentu wielkiego monologu Marmieładowa ze „Zbrodni i kary”. (...) obserwujemy przemianę „zerowego człowieka”, jak o sobie mówi Feuerbach, przemianę Tomasza Zaroda, w wielkiego i przejmującego w swej roli tragika.
Paulina Sygnatowicz ŻYCIE WARSZAWY 2006-10-09
Przekład: Jacek St. Buras; Adaptacja tekstu i wykonanie: Tomasz Zaród; Reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga
Czas trwania 60 minut; PREMIERA 5 PAŹDZIERNIKA 2006 ROKU WARSZAWA
Ceny biletów: Normalne 30,00 zł Ulgowe 25,00 zł
Bilety dostępne w Internecie: www.ebilet.pl www.bilecik.info www.eventim.pl oraz w kasie teatru.