Taki wyjątkowy wieczór proponują dla wnuków i dziadków aktorzy Teatru Konsekwentnego. 21 stycznia „Dzień Babci i Dziadka” czyli dwa spektakle i poczęstunek z herbatką.
Teatr Konsekwentny zaprasza na wyjątkowy wieczór z okazji Dnia Babci i Dziadka. 21 stycznia zaprezentowane zostaną dwa spektakle z gatunku czarnej komedii. „… i póki śmierć nas nie rozłączy czyli Dobranocka” oraz „Pacjent”. Jest to propozycja na spędzenie teatralnego wieczoru wspólnie Wnuków i Dziadków.
„Od lat staramy się integrować naszych Widzów poprzez teatr i organizujemy okolicznościowe wieczory w teatrze – mówi Adam Sajnuk, dyrektor i aktor Teatru Konsekwentnego – dlatego też namawiamy Wnuków, aby zaprosili swoich dziadków na wyjątkowe spotkanie z teatrem, a przy okazji trochę inaczej spędzili wspólnie czas. Oba przedstawienia są znakomitą rozrywką, lubianą przez naszych Widzów i nie pozostawiają nikogo bez zadumy i refleksji”
Te dwa spektakle są od lat w repertuarze Teatru Konsekwentnego i cieszą się niesłabnącą sympatią Widzów.
W „Dobranocce” obserwujemy przez cały czas na scenie starsze małżeństwo, które swoimi przepełnionymi ironią i sarkazmem dialogami wprowadza nas w nietuzinkowy świat humoru, ale i nie pozostawia bez smutnej refleksji. Ona, 79-letnia babcia Sara. Pulchna sklepowa na emeryturze. Urodzona optymistka. On, 84-letni, dziadek Karol. Wysuszony choleryk, exkrawiec, z napadami ostrej astmy. Wróg szczęścia, wszystkich, którym mogłoby powodzić się lepiej niż jemu. Ona wertuje stare fotografie i archiwa swej długowiecznej pamięci, dostrzega szczęście i spełnienie wszędzie tam, gdzie nie było jej i dziadka Karola. Ocenia życie dawno nieżyjących sąsiadów, krewnych, znajomych wyłącznie w superlatywach: „to wszyscy wokół byli piękni, młodzi, zdrowi, bogaci, kochali się i szanowali, płynąć przez życie z prądem w pogodzie i dobrobycie”. Jej gloryfikacja minionych światów to w rzeczywistości ukryta aluzja pod adresem męża, to zrzucenie odpowiedzialności i oskarżenie go zmarnowanie ich własnego życia, które finał swój wieńczy w podrzędnym domu starców. On zaś zgorzkniały cynik, przeszłość postrzega wyłącznie w najczarniejszych barwach, dopisując klęski i nieszczęścia do każdej biografii byle nie własnej. Ich niewinny z pozoru dialog w obecności, postronnego świadka, pełen przytyków, złośliwości i wzajemnych popisów, początkowo przypomina przekomarzania dzieci w wieku przedszkolnym.
Z minuty na minutę zmienia się jednak w ostrą batalię, w której upokorzenie przeciwnika bierze się za punkt honoru. W finale rzucone mimochodem jedno zdanie za dużo, obojgu pozostawia poczucie klęski, wstyd i odrobinę okrutnej prawdy.
„Pacjent” to satyra na polską Służbę Zdrowia. Z perspektywy szpitalnego łóżka świat pacjenta zaczyna wyglądać inaczej. Działania i gesty odwiedzających nabierają nowego znaczenia, a świat zupełnie obcych osób - wcześniej wrogi i nieprzystępny - nagle staje się zaskakująco bliski. „Pacjent” to ironiczna podróż po odhumanizowanych korytarzach warszawskiego szpitala. W roli Pacjenta – Arkadiusz Wrzesień.
Bilety można rezerwować już od dziś w Teatrze Konsekwentnym pod adresem mailowym rezerwacja@teatrkonsekwentny.pl lub pod nr tel. 509 780 261. Cena biletu - karnetu na dwa spektakle to 60 pln.
Dla Wnuków i Dziadków Teatr Konsekwentny przygotował jednak specjalną ofertę i ze specjalną ulotką dostępną w Teatrze Konsekwentnym przy zakupie biletów można otrzymać dwa bilety w cenie jednego.
Dalszych informacji udziela:
Marlena Moździńska
Teatr Konsekwentny
Tel. + 48 504 266 063
ul. Boleść 2, Stare Miasto