Do teatru zapraszamy na premiery, spektakle, koncerty, filmy i...leżaki. Przed teatrem, na dziedzińcu Konesera, z dala od wielkomiejskiego zgiełku jest pomost, plaża, coś dla maluchów, leniwie
sączące się zimne piwo… Teatr, kultura, rekreacja. Obok bar, galerie, kulturalnie podane mecze mistrzostw- słowem pełna kultura.
KONSEKWENTNY_KONESER
Program:
11 czerwca, godz. 20.00 - premiera specjalna Kup krzesło!
„Gra” na podstawie opowiadań Dorothy Parker
scenariusz i reżyseria Adam Sajnuk
scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk
oprawa muzyczna: Michał Lamża
występują:
Eliza Ratajczyk, Małgorzata Rożniatowska, Marta Malinowska, Adam Sajnuk, Mariusz Drężek
W najnowszym przedstawieniu Teatru Konsekwentnego Adam Sajnuk tym razem uwagę skupia na kobietach. W spektaklu zaobserwujemy sceny z życia niezbyt szczęśliwych kobiet, samotnych nawet wtedy, gdy są z kimś, kiedy podczas proszonej kolacji mają mężczyznę po lewej i innego po prawej stronie. Ten z lewej zagaduje, ten drugi jest nieosiągalny, zajęty, lepszy. Sztuka nie moralizuje i nie napomina, komentuje rzadko, pokazuje, nie objaśnia. Po takiej wycieczce w świat męsko-damskich drobnostek zostaje gorzki smak świadomości: jeśli jesteś zamknięta, skupiona na własnych emocjach, nieustannych pretensjach za niespełnione marzenia, to nie oczekuj odmiany. Jeśli komunikując się z otoczeniem w wyszukanie elokwentny sposób, starasz się ukryć słabość, prawdę o sobie, to wina leży po twojej stronie.
12 czerwca, godz. 20.00 „Gra”
13 czerwca, godz. 20.00 „Gra”
14 czerwca, godz. 20.00 „Gra”
15 czerwca Noc Pragi, godz. 19:00
koncerty: Paula i Karol, 3D (projekt Joanny Dudy i braci), Kim Nowak, Mitch & Mitch
NOC PRAGI w Teatrze Konsekwentnym zapowiada się niesamowicie energetycznie.
W programie koncerty:
Paula i Karol
Jeśli ktoś nie zna Pauli i Karola, może pomyśleć, że to po prostu dziewczyna z Kanady i chłopak z Polski, którzy spotkali się po to, by stworzyć razem kilka wesołych folkowych piosenek. Prawda jest jednak bardziej skomplikowana, bo Paula i Karol to nie tylko duet, ale wielka rodzina warszawskich muzyków, którzy przez ostatnie dwa lata podbijali serca zarówno młodszych jak i starszych fanów tego typu muzyki w Polsce i za granicą.
3D (projekt Joanny Dudy i braci)
JOANNA DUDA
Pianistka, kompozytorka, liderka "AuAuA", współliderka projektów "Wojtek Mazolewski Quintet", "Ö". Jedna z najciekawszych osobowości młodego pokolenia na europejskiej scenie muzycznej. Stypendystka Kulturalnego Miasta Gdańska w 2010r. Nominowana do nagrody przyznawanej przez TVP Kultura "Gwarancje Kultury 2011" w kategorii "Debiut Roku" za album "Muzyka do bólu". Od czterech lat udziela się na scenie muzyki jazzowej i improwizowanej w Polsce i za granicą. Artystka ukończyła Akademię Muzyczną im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. A. Artykiewicza na wydziale instrumentalnym (klasyka); naukę jazzu i improwizacji pobierała u znakomitych pianistów, takich jak Michał Tokaj (PL), Wojciech Niedziela (PL), Matt Mitchell (USA), Andrew Milne (USA).
zagrają Joanna, Tomasz i Radek Duda czyli 3D
Kim Nowak
Kim Nowak – zespół powstał w 2008 roku w składzie Michał Sobolewski, Bartek Waglewski, Piotr Waglewski. 14 maja ukaże się debiutancki album zatytułowany „Kim Nowak“. Nazwa odnosi sie do lat 60., tęsknoty za nagrywaniem płyt na żywo bez produkcyjnych fajerwerków. Bracia Waglewscy, zafascynowani hiphopem, wracali (co znamienne dla lat 90.) do zespołów o korzeniach w muzyce punkowej, garażowej – Bad Brains, Fugazi, Sonic Youth czy Morphine. Pierwsze zespoły WAGLEWSKICH to właśnie muzyka punkowa. Chociaż często dawali upust swoim fascynacjom, chociażby na koncertach projektu Tworzywo, dopiero niedawno udało im się znaleźć gitarzystę, który ma podobne sentymenty i tęskonoty. Michał Sobolewski to znawca muzyki lat 60., zafascynowany brudnym, mocnym brzmieniem gitar z płyt Jimiego Hendrixa, Black Sabbath, Ten Years After czy mniej znanych Toad, 13th Floor Elevators. Zachowując energię z prób, ZESPÓŁ w składzie bębny, gitara, bas zarejstrował pierwszą płytę „Kim Nowak“ w sierpniu 2009 roku.
Mitch & Mitch
Mitch & Mitch to grupa trzymająca "kantry". Dwaj członkowie szacownej warszawskiej formacji Starzy Singers (perkusista Macio Moretti, obecnie Mr. Mitch oraz gitarzysta Bartek Magneto, obecnie Mr. Mitch) stworzyli w 2002 roku oryginalnie duet Mitch & Mitch. Spotkali się z jasno wytyczonym celem: nagrać klasyk na potrzeby grupy filmowej "zorro". Jak dotąd nie udało im się tego zrealizować... Czując zbliżającą się wielkimi krokami amerykanizację świata, dwóch Mitchów postanowiło opowiedzieć o tym zjawisku swym jedynym i
niepowtarzalnym językiem: "country & eastern". Stojący na czele grupy Macio Moretti został wyróżniony prestiżową nagrodą Paszportu "Polityki" za muzyczną osobowość, bezbłędne wyczuwanie konwencji, niebywałą energię na koncertach oraz owocne wysiłki w popularyzowaniu muzycznej alternatywy.
WSTĘP WOLNY!
Konieczna rezerwacja wejściówek: rezerwacja@teatrkonsekwentny.pl
17 czerwca, godz. 21.00 - Sza&ZA&Polański
FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE ROMANA POLAŃSKIEGO z muzyką na żywo w wykonaniu eksperymentalnego duetu SzaZa.
Zaskakujący, zjawiskowy projekt.
Sza/Za (Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki) są muzykami, improwizatorami i promotorami kultury na warszawskiej scenie muzycznej i w niezależnych ośrodkach sztuki od roku 1999. Do pokazu, skomponowali specjalnie podkład muzyczny, zainspirowany dokonaniami Komedy.
Muzyka Sza/Zy jest niezwykłym połączeniem hałasu i ciszy, popu i współczesnej muzyki kameralnej; piękna i brzydoty w dźwiękach; mądrości i naiwnej beztroski. Używając klarnetu, skrzypiec, analogowych „loops” oraz delikatnych efektów dźwiękowych, muzycy
usiłują zamazać granice pomiędzy tymi wartościami oraz “wyzwolić” zarówno scenę, jak i publiczność od utartych i sprawdzonych oczekiwań kulturowych. Na tle wszystkich dzieł Romana Polańskiego, filmy krótkometrażowe należą do najrzadziej prezentowanych. Tym czasem, w latach 1958 - 1962, jako student Łódzkiej Filmówki w okresie jej największej świetności, reżyser zrealizował całą serię krótkich filmów: od przekornych ćwiczeń warsztatowych, takich jak Morderstwo (1957) i Uśmiech zębiczny (1957), przez metaforyczne Rozbijemy zabawę (1957) i Ssaki (1962), aż do Dwóch ludzi z szafą (1958), który to film przyniósł Polańskiemu międzynarodowy rozgłos.
Etiudy noszą znamiona surrealistycznego i nierzadko mrocznego stylu, który reżyser ujawni w przyszłości; jego geniuszu narracyjnego oraz niestrudzonego poszukiwania prawdy o ludzkiej naturze – jakkolwiek okrutna i bezlitosna nie miałaby się okazać. Ten sam groteskowy i często niepokojący świat wczesnych filmów Polańskiego, w połączeniu z precyzyjną i pomysłową reżyserią są elementami,
które można odnaleźć w jego późniejszych arcydziełach, takich jak Dziecko Rosemary, Chinatown czy Pianista.
Bilety: 20 zł/ ulgowe, 40 zł/ normalne
22 czerwca, godz. 20.00 „Gra”
23 czerwca, godz. 20.00 „Gra” - PREMIERA
24 czerwca, godz. 20.00 „Gra”
27 czerwca, godz. 20.00 PREMIERA „Boski romans”
tekst i reżyseria Michał Walczak
scenografia i kostiumy: Julia Skrzynecka
muzyka: Raphael Rogiński
Obsada:
Eliza Borowska, Blanka Kaczorowska, Agnieszka Przepiórska, Andrzej Konopka, Piotr Ligienza.
Pierwsza w Polsce katolicka komedia romantyczna.
Bogumił jest copywriterem, który odniósł sukces. Ma rodzinę, pracę i loft, a jednak nie umie się cieszyć. Pochłania go praca. Dręczy poczucie winy. Nie chce iść do terapeuty. Kłótnia z katechetką staje się początkiem niewiarygodnego romansu, który wywróci jego życie do góry nogami. Obudzi uśpione demony. „Boski romans” to pięć postaci w poszukiwaniu sensu. Jakiegokolwiek, byle uśmierzył lęk o przyszłość. W świecie produktów, gdzie wszystko jest na sprzedaż – wiara staje się największa pokusą. I pożądanym towarem. Jakie wiary są teraz modne? Ile katolika we współczesnym Polaku? Czy można się nawrócić dla kobiety? Czy kościół może być sexy? Banki i kasa. Święci i ladacznice. Zmysłowe katoliczki i neurotyczne ateistki. Rozwody i śluby. Marketing i churching. Wizje i prowizje. „Boski romans” to historia o religii i miłości w wielkim mieście. Czy bohater wybierze nawrócenie i romans czy świecką stabilizację? Czy religia to kolejny produkt? Co z katolickim wychowaniem ludzi, którzy po przyjeździe do Warszawy zrywają z kościołem? Czy ten romans da się zerwać?„Boski romans” to napisana specjalnie dla Teatru Konsekwentnego sztuka o nawróceniu, bankach i seksie.
[Prapremiera otworzy podziemną scenę Konsekwentnego Konesera]
Spektakl powstał dzięki stypendium Młoda Polska.
28 czerwca, godz. 20.00 „Boski romans”
29 czerwca godz. 21.15 „Boski romans”
Bilety:
Spektakle: "Gra" i "Boski romans" - 35 zł/ ulgowe, 60 zł/ normalne