Lipiec 2009
- 2 lipca, czwartek - 5 lipca, niedziela
g.19.00
Przyszedł mężczyzna do kobiety
- 9 lipca, czwartek- 12 lipca, niedziela
g.19.00
SZTUKA
- 16 lipca, czwartek - 19 lipca, niedziela
19.00
Przyszedł mężczyzna do kobiety
- 22 lipca, środa - 25 lipca, sobota
g.20.00
NAS TROJE
- 29 lipca, środa - 31 lipca, piątek
g.19.00
SZTUKA
Przerwa urlopowa: od 1 sierpnia do 13 września 2009 r.
„PRZYSZEDŁ MĘŻCZYZNA DO KOBIETY”
- autor: Siemion Złotnikow
- reżyser: Zdzisław Wardejn
- występują:
Małgorzata Bogdańska
Leon Charewicz
"Dwoje samotnych zagubionych ludzi szuka swojego miejsca w życiu. Poszukują szczęścia. Ona, Dina (rewelacyjna wprost Małgorzata Bogdańska), chce zrobić absolutnie wszystko, by na nowo ułożyć sobie życie. Zmienia meble, kupuje wystrzałowe ciuchy. Zmienia fryzurę, maluje paznokcie.
Przychodzi On, Wiktor (Leon Charewicz), w mokrym płaszczu i zgniecionym kapeluszu. Na dodatek przychodzi za wcześnie. Nie jest też taki wysoki, jak ona sobie wymarzyła.
Pierwsza część spektaklu to pasmo niemal filmowych gagów. Komiczne sytuacje (z rewelacyjnym piciem wina przez niego i brawurowym tańcem wykonanym przez nią). Publiczność śmieje się i nagradza aktorów brawami przy otwartej kurtynie. Bo grają oni wręcz popisowo. Kaskady śmiechu bez moralizowania.
Iza Natasza Czapska.
„SZTUKA”
- autor: Yasmina Reza
- reżyseria: Bożena Stryjkówna
- występują:
Krzysztof Kiersznowski,
Piotr Siejka,
Andrzej Walden
Przetłumaczona na 35 języków, wielokrotnie nagradzana, pełna błyskotliwych dialogów sztuka Yasminy Reza. Przyjaźń trzech mężczyzn zostaje wystawiona na trudną próbę z powodu zakupu przez jednego z nich za niewyobrażalne pieniądze białego obrazu."Sztuka" to opowieść o trudnej sztuce przyjaźni, tolerancji i jej braku, o prawdziwych i pozornych konliktach.Spektakl dotyka wielu tematów bliskich doświadczeniom każdego z nas.To refleksyjna komedia, po której zostaje nie tylko śmiech.
„NAS TROJE”
- autor: Marek Koterski
- reżyseria: Jan Bratkowski
- występują:
Małgorzata Bogdańska,
Tomasz Sapryk
Komedia Marka Koterskiego "Nas troje" opowiada o kryzysie uczuciowym pary współczesnych polskich inteligentów. Ich wrażliwość została zdominowana życiem bohaterów seriali telewizyjnych i reklam, bowiem tym trzecim jest właśnie odbiornik telewizyjny. Każde zbliżenie, próby nawiązania wzajemnego kontaktu realizują się rykoszetem odbite od ekranu. Zabawnie opisane przez autora sytuacje tworzą klimat, w którym każda ma szansę rozpoznać własne życie, różne doświadczenia nieobce kobietom i mężczyznom.