Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Wystawy

2013.10.16 g. 21:16

Stara Huta, nowa bieda

Huta na wyciągnięcie ręki

Huta Warszawa w latach 1952 – 1992 nierozerwalnie związała losy kilkudziesięciu tysięcy ludzi: pracowników, ich rodzin oraz uczniów zespołu szkół zakładowych.

Przez 40 lat w Hucie Warszawa przepracowało 40 tysięcy osób, Zespół Szkół Zawodowych HW wykształcił ponad 10 tysięcy osób, natomiast mieszkania zakładowe otrzymało ponad 4 tysiące osób.

 

WystawaStara Huta, nowa bieda”, zorganizowana przez Stowarzyszenie Warszawa w Europie, będzie prezentowana w technologii Multitouch na 40 calowym ekranie dotykowym, który zapewni interaktywną podróż przez historię zakładu. Kilkadziesiąt zdjęć wraz z historycznym komentarzem przemówi do widza dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii

 

Wystawa „Stara Huta, nowa bieda” - plakat

 

Pierwsza praca, duma z osiągnięć zawodowych, poznanie małżonka, gra w Hutniczym Klubie Sportowym, wakacje pod gruszą, własne mieszkanie, polityczna zawierucha, przekształcenia zakładu – te wszystkie emocje i wspomnienia ożywia prezentacja „Stara Huta, nowa bieda”. Każdy, kto pragnie poznać historię ludzi, którzy tworzyli jeden z największych zakładów przemysłowych Warszawy, znajdzie Hutę na wyciągnięcie ręki.

 

Wszystkie osoby, które przyjdą obejrzeć wystawę będą mogły również wyrazić opinię za pomocą sondy na temat przyszłości terenu zajmowanego niegdyś przez Hutę Warszawa, a dziś będącego nieużytkiem. Wyniki sondy po zostaną podane zaraz po zakończeniu ekspozycji.

 

Serdecznie zapraszamy do Urzędu Dzielnicy Warszawa Bielany przy ul. Żeromskiego 29, od 17 października do 5 listopada do sali WOM na parterze.

 

Wernisaż:

 

  • 17.10.2013
  • o godzinie. 12:00
  • na parterze WOM Urzędu Dzielnicy Warszawa Bielany przy ul. Stefana Żeromskiego 29

 

Specjalnie dla osób, które nie będą mogły dotrzeć na miejsce prezentacji, udostępniamy wystawę w Internecie pod adresem www.huta-warszawa.pl.


Film zapowiadający wystawę:

 

 

Wystawa zawiera dwie dodatkowe prezentacje:

 

  1. Robotniczą Pragę
    (to historia przedwojennych zakładów przemysłowych warszawskiej Pragi)
  2. Warszawski tusz
    (projekty socrealistycznej architektury odbudowywanej po II Wojnie Światowej stolicy),

 

zrealizowane przez Stowarzyszenie w ramach wcześniejszych projektów.

 

Wystawę organizuje Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Warszawa w Europie przy wsparciu Fundacji im. Róży Luksemburg.

 



Opublikowal: Michał Pawlik
-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy