Imieniny:
Szukaj w serwisieWyszukiwanie zaawansowane

Wystawy

2012.11.07 g. 22:12

Świat idealny – podróż artystycznej wyobraźni


Wystawa malarska Kamili Białkowskiej - Ismaił

 

 

 

 

12 listopada o godzinie 19.00 w Skwerze – filii Centrum Artystycznego Fabryki Trzciny, rozpocznie się wystawa malarska Kamili Białkowskiej - Ismaił, którą będzie można oglądać do 26 listopada br. Prace malarki, to rozmyślania nad rolą jednostki w odniesieniu do świata idealnego. W ramach wystawy pokazane będą najnowsze prace w technice olejno-akrylowej oraz autorskiej - opartej na klasycznej monotypii.


Jaki jest świat idealny? Czy świat rzeczywisty taki jest? Dążąc do doskonałości ciągle natrafiamy na przeszkody. Czy idealne jest tylko to, co możemy sobie wyobrazić i zmieniać w zależności od sytuacji?

 

„Świat idealny jest świadomie wykreowany w mojej głowie. Przypomina malarstwo i estetykę kultur pierwotnych, które opisywały ważne momenty z ich codziennego życia. Ciekawią i inspirują mnie możliwości jednostki, pokazane przez pryzmat symboli. Przedstawiam postacie-hybrydy w świecie bez estetyki, którą znamy, sięgając do wyobraźni. Pokazuję doskonałość, która łączy siłę umysłu z fizycznością. Obrazy prezentują harmonię nowopowstałych sylwetek w symbolicznej przestrzeni krajobrazu, często tylko w postaci horyzontu oddzielającego powietrze od ziemi. Wyraziste tło kontrastuje z prawie monochromatycznymi, uproszczonymi kształtami. Ważną rolę odgrywa narracyjność poszczególnych prac, która w kolekcji tworzy nowy umowny obraz świata idealnego” – mówi o swojej wystawie artystka.

 

Wydarzenie artystyczne, jakim jest wystawa „Świat idealny” proponuje wędrówkę szlakiem wyobraźni artystki, inspirowanej doświadczeniami rzeczywistych zdarzeń. Historie przefiltrowane są w obraz symboli i refleksji. Malarskie opisy to analizy codziennych sytuacji i odkrywanie ukrytych znaczeń zwykłych zjawisk.


     
  
Malarstwo otwiera pole szerokiego doświadczenia, które wzmacnia się przez intensywną kolorystykę i ciekawą, indywidualną formę. Opowieści przywoływane przez obraz to wędrówka do prymitywnych kręgów kulturowych, podróż nie tylko przez różne tradycje etniczne, ale także spacer po cienkiej linie między obrazem a wyobraźnią. Indywidualne spojrzenie na byt, kreowane na nowo poprzez bardzo osobiste dzieła sztuki.



-
Serwis oprogramował Jacek JabłczyńskiCopyright(c) 2002 - 2014 Fundacja Promocji m. st. Warszawy